Μοιρασμένο ματς με Νέους Ευγένειας και ΑΕ Χατζηκυριακείου να καταλήγουν στο 1-1

Διεξήχθη ένας εντυπωσιακός αγώνας στο γήπεδο Παντελής Νικολαΐδης, μεταξύ των Νέων Ευγενίας και του Χατζηκυριακείου, που δεν κατάφερε να αναδείξει νικητή.

Οι Νέοι Ευγενίας μπήκαν δυναμικά στο παιχνίδι, καταφέρνοντας να δημιουργήσουν ευκαιρίες από νωρίς. Στο 16ο λεπτό, ο Τσελέπης είχε μια εξαιρετική ευκαιρία με εκτέλεση φάουλ, ωστόσο η προσπάθειά του απέτυχε λόγω της επίδοσης του γκολκίπερ Κιλμπασάνη. Στη συνέχεια, σε εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα κατέληξε πάλι στον Τσελέπη, αλλά και πάλι ο Κιλμπασάνης απέτρεψε το γκολ.

Στο 23ο λεπτό, το Χατζηκυριάκειο άνοιξε το σκορ με κοντινό σουτ του Μετρεβέλι, μετά από εκτέλεση φάουλ του Αγάρα.

Στο δεύτερο μέρος του αγώνα, οι Νέοι Ευγενίας επέδειξαν ακόμη μεγαλύτερη αποφασιστικότητα. Στο 48ο λεπτό, ο έμπειρος Σπυράκος ισοφάρισε το σκορ με κεφαλιά, φέρνοντας το αποτέλεσμα στο 1-1.

Παρά τις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησαν και οι δύο ομάδες, κανένας από τους παίκτες δεν κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με το τελικό σκορ να παραμένει στο 1-1.

Η τελευταία φάση του αγώνα, με το μακρινό σουτ του Σαμουρίδη, ήταν μια ακόμη απόδειξη της αμφίρροπης φύσης του παιχνιδιού.

Διαιτητής: Γ Λιάτσος Βοηθοί :Ν Ιωαννίδης – Δ Μπεσίρης Παρατηρητής : Στέλιος Ξενάκης

ΑΕ Χατζηκυριακείου 1953 ( Νίκος Διαμαντόπουλος) Κιλμπασάνης, Διακογιάννης, Καραγεωργόπουλος ( 75´ Μαρουσάκης ), Παλαιστίδης, Τερζής, Σαμουριδης, Κριεμάδι ( 75´ Μπένος ), Μετρεβέλι ( 75´ Καραμπάσης ), Αλιάσι ( 90´ Νίνος), Αγάρας ( 62 ´ Βέτσικας)

Νέοι Ευγενείας ( Δημήτρης Βουτσινάς ) Μουτάφης, Σπυριδάκης ( 58´ Αναστασίου Γ ), Αράπι, Αναστασίου Δ, Κάρλες, Μουρελάτος.Κούρλας , Δέρδας ( 75 Αδανακόπουλος ), Συράκος, Τσελέπης, Kumrija