Μεγάλη νίκη του  Α.Ο. Καραβά με 3-2, στο πρώτο παιχνίδι της Γ’ Εθνικής.

Οι Κώοι  εξαιρετικοί στο Α’ ημίχρονο και με 2 πέναλτι κατάφεραν να προηγηθούν 0-2.

Α.Ο. Πυλίου κακός  στο β’ μέρος, δέχθηκε τρία γκολ και ηττήθηκε με 3-2, για την  5ης αγωνιστική του 8ο όμιλο.

Ο Καραβας έκανε τη μεγάλη ανατροπή, παίρνοντας το «τρίποντο».

Ο Α.Ο. Πυλίου κέρδισε το πρώτο πέναλτι στο 26’ όταν ο Σαραγιώτης ανατράπηκε από τους αμυντικούς του Α.Ο. Καραβά. Ο Μαργαρίτης δεν αστόχησε από την άσπρη βούλα και έκανε το 0-1.

Οκτώ λεπτά αργότερα ο Τσιώλας ανέτρεψε τον Βακράκο και ο ίδιος παίκτης έκανε το 0-2 μέσα σε έξαλλα πανηγύρια για τους Κώους.

Ο Α.Ο. Πυλίου πήγε στα αποδυτήρια με το 0-2, ωστόσο η συνέχεια ήταν μάλλον εφιαλτική. Με το «καλημέρα», ο Α.Ο. Καραβά μείωσε σε 1-2 με κοντινή προβολή του Ατματσίδη, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 65’ με σουτ ισοφάρισε σε 2-2.

Οι γηπεδούχοι έλεγξαν απόλυτα το ρυθμό του αγώνα και έφτασαν στη μεγάλη ανατροπή με σουτ του Νικολόπουλου στο 82’.

Α.Ο. ΚΑΡΑΒΑ (Γιώργος Αντωνόπουλος) Κασσωτάκης, Ροκάι, Μύρκος, Δουμουράς (46′ Πάππος), Τζιόλας, Λίτσι (46′ Μπιλίμπασι), Παπασπύρος (76′ Μπεσού), Ντάφλας, Κώστας (90′ Νικολόπουλος), Ατματζίδης, Νικολόπουλος (90′ Τσίνα).
Α.Ο. ΠΥΛΙΟΥ (Δημήτρης Χρυσόπουλος): Λαμπρόπουλος, Ατσαλάκης, Κάρλος (87′ Λάντζιος), Χατζηβασιλης, Σαραγιώτης, Πης, Μαργαρίτης (75′ Αρφαράς), Γεωργιάδης , Βακράκος (60′ Χατζησουλεϊμαν), Χατζηφούντας, Δρόσος