Μεγάλη ανατροπή για την Διάνα Ηλιούπολης, 2-1 τον ΠΑΟ Ρουφ!

Με γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα, η Διάνα πήρε τεράστια πρόκριση επί του ΠΑΟ Ρουφ με 2-1 στο πλαίσιο της φάσης των ”32” του Κυπέλλου ΕΠΣΑ.

Οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι είχαν τον Γιάννη Λαγκαδινό στον πάγκο τους, άνοιξαν το σκορ με τον Νιτσάκη στο 29′.

Η Διάνα όμως δεν τα παράτησε, προσπάθησε και τελικά δικαιώθηκε στο τελευταίο κομμάτι της αναμέτρησης.

Στο 85ο λεπτό, ο Μπέρτζος με αυτογκόλ έκανε το 1-1, βάζοντας φωτιά στο παιχνίδι.

Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης και ειδικότερα στο 95ο λεπτό, η Διάνα βρήκε το γκολ που θα της έδινε την πρόκριση στους ”16” με σκόρερ τον Κετσετζόγλου.

Διάνα Ηλιούπολης (Γιώργος Τσαμόπουλος) Αραχωβας, Δάρρα, Πανίδης, Μπακογιάννης, Γιαννουλάκης, Μπαρδάκης, Αλεξανδρής (46′ Κετσετζόγλου), Χάλος (79′ Δετοράκης), Καζάκος Α., Κατσίκιας (26′ Φάρος), Ποντικάκος (55′ Νικολι)

ΠΑΟ Ρουφ (Γιάννης Λαγκαδινός) Κουάδης, Τσαφταρίδης, Πιετρή, Τριανταφύλλου (70′ Βοσνακίδης), Μπέρζζος, Τύρπος, Νητσάκης (70′ Καρέλης), Μπιταξής (57′ Μπένα), Τσιάβος (57΄’ Σαχσανίδης), Γεωργουδάκης. Νταουτάι.

Photo Credits: Διάνα Ηλιούπολης