Με το δεξί το Χατζηκυριάκειο, στην επόμενη φάση του Κυπέλλου

Στην αυριανή κλήρωση του Κυπέλλου μπήκε το Χατζηκυριάκειο, το οποίο πήρε σημαντικό διπλό στο ΣΕΦ με 3-1, επι των γηπεδούχων ΑΣ Κωφών, σε νοκ-άουτ παιχνίδι, με τα λιοντάρια να μπαίνουν με το δεξί στο πρώτο τους επίσημο ματς την μετά-κορονοιό εποχή.

Οι φιλοξενούμενοι, μπήκαν φουριόζοι και έφτασαν να προηγούνται με διαφορά δυο τερμάτων στο δεκάλεπτο.

Ο Χοτζάι έδειξε τον δρόμο για την επόμενη φάση, ανοίγοντας το σκορ στο 7′, με τον Μποτρομλή δυο λεπτά αργότερα να διπλασιάζει τα τέρματα για την ομάδα του.

Οι γηπεδούχοι, μειώσανε με τον Σκέμπη στο 23′, μπαίνοντας στην διεκδίκηση της πρόκρισης.

Το τελικό σκορ, διαμόρφωσε ο Χοτζάι στο 80ο λεπτό, οριστικοποιώντας την νίκη και την πρόκριση για την ομάδα του Παύλου Πλαφαδέλη.

ΑΣ Κωφών: Στρουμπούλης Σ., Στρουμπούλης Θ., Πολυχρονάκης, Μπάμε (55’ Καραμανώλης), Μούτσο, Μπάκας, Σκέμπης, Καραβασιλειάδης (73’ Γαλάνης), Αργυρόπουλος, Κοτζαμάνης (69’ Καλαϊτζόγλου), Σχοινάς (33’ λ.τρ Νάσος).

Χατζηκυριάκειο: Καμπεράι, Στεργίου, Βλάχος, Κατσανέας, Παπακωνσταντίνου (56’ Μπάλιας), Τσότα, Τζαβέλας, Ραμματιάς, Μποντρομλής (66’ Τσίκλος), Χοτζάι, Μίτσεφ (69’ Αλιάσι).