Με ήττα ξεκίνησε το Χατζηκυριάκειο απο την ανώτερη ΑΕ Νίκαια

Με το αριστερό μπήκε για την νέα αγωνιστική σεζόν το Χατζηκυριάκειο, γνωρίζοντας την ήττα στο ΣΕΦ, απο την ανώτερη ΑΕ Νίκαιας με σκορ 3-1, για το πρεμιέρα της Γ’ κατηγορίας Πειραιά.

Οι κανονιέρηδες μπήκαν δυνατά, και πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Μαυρουδή.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι απλοποίησαν τα πράγματα, και διπλασίασαν τα τέρματα τους στο 53΄ με τον Καλαιτζάκη.

Μερικά λεπτά μετά, ο Φρυγανάς, έκανε το 3-0, με τα λιοντάρια να καταφέρνουν απλώς να μειώσουν στο 85′ με τον Χοτζάι.

ΑΕ Χατζηκυριακείου: Τσιάμης, Κορέντιος(67’ Καμπεράι), Βλάχος, Κατσανέας, Παπακωνσταντίνου(63’ Μπάλιας), Ραματιάς, Αλιάι(80’ Καραμπάσι), Στεργίου, Χαβέλας(67’ Τσότα), Χοτζάι(80’ Τσερεγκούνης), Μποτρομλής.

ΑΕ Νίκαια: Σπάλας, Κοκολογάνης(46’ Μαργούνης), Πρελασάι, Καζιάνης, Φρυγάνας, Σφυρής(55’ Χαναβέρμ), Παπακίτσος, Μαυρουδής, Καλαϊτζάκης(46’ Αγγελακόπουλος), Καραμάνης, Αγουρσαλίδης(75’ Καπλανίδης).