Με γκρίνιες ολοκληρώθηκε ο αγώνας ανάμεσα στην Αμφιάλη και τη Χαραυγή

Η Αμφιάλη συνεχίζει τον εντυπωσιακό της πορεία στο πρωτάθλημα, επικρατώντας με δύσκολη νίκη 2-1 επί της παθιασμένης Χαραυγής.

Παρ’όλη τη “γκρίνια” που επικράτησε, η Αμφιάλη παρέμεινε στην κορυφή του πίνακα βαθμολογίας. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ νωρίς στο παιχνίδι, όταν ο Σιάνος σημείωσε ένα εντυπωσιακό γκολ με σουτ στο 7′ λεπτό, δίνοντας το προβάδισμα στην Αμφιάλη (1-0).

Η Χαραυγή ανταποκρίθηκε στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς ο Σιφνάκης σκόραρε στο 56′ λεπτό, ισοφαρίζοντας το παιχνίδι σε 1-1. Ωστόσο, η Αμφιάλη δεν άφησε την Χαραυγή να πάρει τον έλεγχο του παιχνιδιού και ανέκτησε το προβάδισμα με τον Γεωργαλάκη, ο οποίος σημείωσε το δεύτερο γκολ στο 65′ λεπτό, ορίζοντας το τελικό σκορ στο 2-1.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Γεωργαλάκης αποβλήθηκε από τον ρέφερι της αναμέτρησης στο τέλος του αγώνα, με το ματς να ολοκληρώνεται με αρκετή ένταση.

Πολλά παράπονα έχουν εκφράσει οι γηπεδούχοι για τη συμπεριφορά του διαιτητή Ζέστα, αναφέροντας ότι το ύφος του διαιτητή προκαλεί ανησυχίες, και δεν είναι η πρώτη φορά που αντιμετωπίζουν παρόμοιες συμπεριφορές από αυτόν. Οι φιλάθλοι και οι παράγοντες της Αμφιάλης αναμένεται να ζητήσουν αντίδραση από την αρμόδια αθλητική αρχή για να αντιμετωπιστούν τυχόν προβλήματα στον τομέα της διαιτησίας.

Διαιτητές: Ζέστας Μ., Φαγκρίδας Α., Πετρίδης Θ.

Παρατηρητής: Λατίνης Γεώργιος

Αμφιάλη: Παγώνης, Γεωργακόπουλος, Μπακοθανάσης, Φύπε, Τζωρτζάτος, Πουρσανίδης, Ρετζέπι, Λοϊζίδης (65’ Επιτροπάκης), Σιάνος (73’ Νικολάου), Παπαδόπουλος (46’ Γεωργαλάκης), Νιζάμης (82’ Μαγκαλατζίου).

ΑΕ Χαραυγή: Κρασσάς, Γαβαλάς, Μικρούλης (70’ Λαλάι), Μελάς, Παπανικολάου, Γιαλίδης (53’ Παλούκης), Πέρρος, Γκανίδης (78’ Σαλάτας), Κασδοβασίλης, Ηλιόπουλος, Σιφνάκης.