Μαυρόπουλος: “Μας πίκρανε η ισοφάριση στο 93′”

Στο ισόπαλο 1-1 έμειναν χθες Παντζιτζιφιακός Κάρπαθος και Σπίθα στο γήπεδο Παραλία Καλλιθέας, σε ματς για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Πειραιά.

Η Σπίθα προηγήθηκε με εντυπωσιακή λόμπα του Φλωρέα έπειτα από ασίστ του Πυλαρινού, ωστόσο οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις και ενώ η ομάδα της Νίκαιας αγωνιζόταν με 10 παίκτες από το 60ο λεπτό.

Από αυτούς που αναμφισβήτητα ξεχώρισαν στο παιχνίδι ήταν ο τερματοφύλακας και αρχηγός της Σπίθας Νταβιτιάν Μήνας, που πραγματοποίησε σωτήριες επεμβάσεις αλλά και ακόμη μία απόκρουση σε χτύπημα πέναλτι.

Για το αποτέλεσμα της χθεσινής αναμέτρησης, ο τεχνικός της Σπίθας, Γιάννης Μαυρόπουλος, δήλωσε:

“Στη χειρότερη μας εμφάνιση φέτος και σε ένα πολύ κρίσιμο αγώνα, αφού ο αντίπαλος ήθελε την νίκη για να παραμείνει στο παιχνίδι της άμεσης παραμονής, “καταφέραμε” να πάρουμε την ισοπαλία εκτός έδρας με δέκα παίκτες για περισσότερο από μισή ώρα. Εδώ θα ήθελα να τονίσω για την φάση όπου μας δόθηκε κόκκινη κάρτα, προκάλεσαν μεγάλη εντύπωση οι 5 εύκολες κίτρινες κάρτες που δόθηκαν σε 5 διαφορετικούς παίκτες από τον διαιτητή για διαμαρτυρία.

Από εκεί και πέρα, συγχαρητήρια στους παίκτες μου και στους συνεργάτες μου που έστω και στην κακή μας μέρα και μέσα από τις πολλές δυσκολίες που αντιμετωπίσαμε μπορέσαμε να φανούμε άκρως ανταγωνιστικοί, σε βαθμό που να μας αφήνει μια πικρία το γεγονός πως η ισοφάριση του αντιπάλου ήρθε στο τέλος.

Έχουμε ακόμα δύο αγωνιστικές όπου θα πρέπει να παρουσιαστούμε σοβαροί χωρίς καμία βαθμολογική απώλεια”.