Μαυρόπουλος: ”Μας ενδιαφέρει η καλή εικόνα και το ωραίο ποδόσφαιρο”

Με νίκη “μπήκε” η νέα χρονιά στους Αγίους Αναργύρους Ελευσίνας όπως συνηθίζει μέχρι τώρα (μια ήττα σε 14 αγωνιστικές) και μάλιστα με το σκορ να είναι χορταστικό για τους 100 και παρευρισκόμενους φιλάθλους.

Αρωμα Αγγλίας είχε το τελικό 5-4 για την ομάδα των “Αγίων”, όπου επικράτησε του Αστέρα Ανω Λιοσίων.

Η ομάδα της Ελευσίνας βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 20 δευτερόλεπτο, άλλα μέσα σε 11 λεπτά έγινε η ανατροπή με 3-1 και το σκορ ημιχρόνου 5-2.

Αξίζει να σημειωθεί πως στους γηπεδούχους αγωνίστηκαν βασικοί δύο 15 χρόνοι και τρεις 16 χρόνοι, οπου δύο εξ αυτών σκόραραν άλλωστε αυτός ήταν ο στόχος της διοίκησης.

Παρ όλα αυτά η ομάδα του Γιάννη Μαυρόπουλου συνεχίζει να πρωταγωνιστεί.