Μαρωνίτης: ”Ξεκινήσαμε δυνατά, δημιουργώντας φάσεις”

Με τον καλύτερο τρόπο επέστρεψε απο το ρεπό του ο Ηφαιστος, ο οποίος σε χθεσινό παιχνίδι, για την 5η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας, συνέτριψε εντός έδρας τον Ερμή Κορυδαλλού με 4-0, κρατώντας επαφή με τις πρώτες θέσεις, έχοντας και παιχνίδι λιγότερο.

Η ομάδα του Ν.Μαρωνίτη, μπήκε με σκοπό να πιέσει απο την αρχή και είχε 2 δοκάρια με τους Σιδηρόπουλο και Χατζάκη.

Ο τελευταίος τελικά ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τους Νικαιώτες στο 33ο λεπτό, με τον Σπανό στο 41′ να βάζει τις βάσεις για την νίκη.

Ο ίδιος παίκτης ολοκλήρωσε το παιχνίδι, με εκπληκτική εμφάνιση πετυχαίνοντας ακόμα δυο τέρματα στις αρχές του 2ου ημιχρόνου, φτάνοντας σε χατ-τρικ.

Αναλυτικά τα όσα μας είπε ο Νίκος Μαρωνίτης μετά το παιχνίδι:

”Είχαμε να αντιμετωπίσουμε μια ομάδα που προερχόταν απο την Γ’ Εθνική, και έχει γράψει την δική της ιστορία στο Πειραικό ποδόσφαιρο.

Ξεκινήσαμε δυνατά, δημιουργώντας φάσεις και έχοντας και 2 δοκάρια.

Το 2-0 ημίχρονο ήταν εύθραυστο σκορ για εμάς, και έτσι στο πρώτο εφτάλεπτο του β’ μέρους, καθαρίσαμε το σκορ.

Στην συνέχεια, μας δόθηκε και η ευκαιρία να δοκιμάσουμε κάποια νέα παιδιά που μπορεί να μας βοηθήσουν σε βάθος χρόνου, σε αυτή την δύσκολη σεζόν που διανύουμε.

Απο αύριο κοιτάμε να προετοιμαστούμε για το παιχνίδι της επόμενης εβδομάδας με τον σκληροτράχηλο Ατρόμητο Κερατσινίου”.