Μάχη δίχως νικητή ανάμεσα σε ΑΟΑΔ και Αστέρα Νίκαιας με τελικό σκορ 2-2

Μια εντυπωσιακή αναμέτρηση διεξήχθη στο γήπεδο του Αστέρα Νίκαιας, όπου οι γηπεδούχοι αντιμετώπισαν τον ΑΟΑΔ σε ένα ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 2-2, με τον Αστέρα να συνεχίζει να ψάχνει για την πρώτη νίκη του μετά από την 9η αγωνιστική.

Ο αγώνας ξεκίνησε δυναμικά, καθώς ο Στεργιάδης του ΑΟΑΔ άνοιξε το σκορ με ένα εντυπωσιακό σουτ στο 7ο λεπτό, δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα των φιλοξενούμενων. Ωστόσο, ο Αστέρας Νίκαιας αντέδρασε γρήγορα και ισοφάρισε στο 21ο λεπτό με τον Ιωάννου να βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα με ένα εξαιρετικό διαγώνιο σουτ.

Οι φιλοξενούμενοι δεν έμειναν για πολύ πίσω στο σκορ και πάλι προηγήθηκαν στο 41ο λεπτό, με τον Μπουρίκο. Ωστόσο, η απόκριση του Αστέρα δεν άργησε, και με μια εκπληκτική προσποίηση στο 65ο λεπτό, ο Λαζάκης έδωσε την ισοφάριση στην ομάδα του.

Τα αίματα έβρασαν στα τελευταία λεπτά, όταν ο Μανώλης του Αστέρα αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, αλλά η ομάδα του κατάφερε να κρατήσει το σκορ χωρίς να δεχθεί γκολ.

Ο διαιτητής του αγώνα ήταν ο Λιάτσος Γ., ο οποίος διευθέτησε το παιχνίδι με αντικειμενικότητα και ακρίβεια.

Παρά την ισοπαλία, και οι δύο ομάδες μπορούν να αισθάνονται ικανοποιημένες με την εμφάνισή τους σε αυτό το ανταγωνιστικό ματς.

Αστέρας Νίκαιας: Ταταράκης, Τσικώνης, Μακρής(77’Δρογγίτης ), Λαζάκης, Τσιτούρας, Χατζηελευθερίου(70’ Δρόσος), Ρόκος(77’ Μανώλης), Τσαρκατσόγλου, Λάτσης(46’ Κεφάλας), Ιωάννου(90’ Παπανδρέου), Χάλκος.

ΑΟΑΔ: Μπάκωσης, Μιχαήλ, Μπουρίκος, Κατσίρης, Κοσμάς, Κορμπάκης, Νικολακάκος(62’ Μπρέγκου), Quayson(62’Κοντός), Στεργιάδης, Νικολάου, Θεοδώρου(79’Τραμουντάνας).