”Λύγισε” τον Αγιο Ιερόθεο το Μοσχάτο

Την δεύτερη του νίκη σε τέσσερις αγώνες, έφτασε η ομάδα της ΑΕ Μοσχάτου, επικρατώντας εντός έδρας με 3-1 του Αγίου Ιερόθεου, για τον 5ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Οι πράσινοι του Βασίλη Σπάθα, προηγήθηκαν στο 35ο λεπτό με τον Ψυχογιό, που εκμεταλλεύτηκε το λάθος της ομάδας του Περιστερίου.

Τρία λεπτά μετά, οι φιλοξενούμενοι ”φωνάζουν” για λάθος υπόδειξη πέναλτι απο τον διαιτητή Δραγάτη, όταν την μπάλα διεκδίκησαν οι Ζελέκου και Σιμάκου.

Την εσχάτη των ποινών ανέλαβε ο Πασαλίδης, δίνοντας στην ομάδα αέρα δυο τερμάτων, πριν την ανάπαυλα, αλλά λογάριασαν χωρίς τον ξενοδόχο, αφού στο 42΄ ο Μακρίδης μείωσε σε 2-1.

Στο 2ο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι καθάρισαν το παιχνίδι στο 89′ με τον Βινίσιους (για οφσάιντ παραπονιούνται οι κιτρινόμαυροι), μετά απο κεφαλιά του Μουκίδη που πήγε στο δοκάρι του Αντωνόπουλου.

ΑΕ Μοσχάτου (Σπάθας): Γιώρας, Σταύρου (75′ Ξυγκάκης), Μανιδάκης, Ντούμπερετ, Μπέρτζος, Κορνελάτος, Ψυχογιός, Κατίδης (52′ Βινίσιους), Ευθυμιάδης, Πασαλίδης (79′ Φιαμέγκος), Ζελέκου.

Αγιος Ιερόθεος (Σταυρακόπουλος): Αντωνόπουλος, Συμάκου (46′ Σάσσαλος), Μανδαμαδιώτης, Τσατσαρής, Μπατής, Μεταλλινός (66′ Μουκίδης), Ντάφλας, Αποστόλου (39′ Κομνηνός), Μακρίδης, ΤσαρκάνΙ (51 Βουτσιώτης), Κράσι.