Λύγισε στο τέλος ο Πόλις

Τη τέταρτη συνεχόμενη ήττα στο πρωτάθλημα γνώρισε ο Πόλις Καλλιθέας αυτή τη φορά από την Ελευθερία Μοσχάτου ,την οποία βέβαια ζόρισε πολύ για να φτάσει στο τελικό σκορ 55-73,όπου ξεγελάει αρκετά.Οι Καλλιθεώτες παρά τις πολλαπλές απουσίες που είχαν και την έλλειψη ψηλών που αντιμετωπίζουν ,είχαν το πάνω χέρι στο πρώτο ημίχρονο το οποίο έκλεισε με 35-30.Ο coach Θάνος ήξερε πως αν το παιχνίδι άνοιγε δεν θα είχε κάποια ελπίδα.Έτσι το χαμηλό αυτό σκορ ευνοούσε έντονα τους γηπεδούχους.Ακόμα και όταν οι άμυνες άνοιξαν λίγο στη τρίτη περίοδο ο Πόλις βρέθηκε πίσω μόλις για τρεις.Στο τελευταίο δεκάλεπτο όμως φάνηκε η κούραση και η έλλειψη πάγκου και κάπου εκεί το παιχνίδι τελείωσε με την Ελευθερία να κάνει πάρτι και να τρέχει ένα επιμέρους 25-10 σβήνοντας την όποια ελπίδα για τους ’’αστυνόμους’’.Έτσι οι πρώτοι παρέμειναν στη δεύτερη θέση ,ενώ αντίθετα οι δεύτεροι βρίσκονται στη τέταρτη θέση από το τέλος.