Λύγισε η Χαραυγή από τον ψυχωμένο ΑΟΚ Φαλήρου

Η ομάδα του Γιώργου Γκοβερίνου συνεχίζει να αποδεικνύει την ανωτερότητά της στο γήπεδο, καθώς πιστοποίησε για μια ακόμη αγωνιστική την εξαιρετική της κατάσταση με μια εντυπωσιακή ανατροπή επί της Χαραυγής, καταφέρνοντας να κερδίσει με 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυναμικά και κατάφεραν να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα στο 40ο λεπτό, με τον Σερμάδι να φέρνει την Χαραυγή μπροστά στον πίνακα του σκορ. Ωστόσο, η απάντηση της ομάδας του Φαλήρου ήρθε γρήγορα, με τον Λιαράκη να ισοφαρίζει λίγα λεπτά αργότερα, αναστέλλοντας την προσωρινή ευφορία των φιλοξενούμενων.

Η αναμέτρηση κρίθηκε στα τελευταία λεπτά, με τον Ανδρέου να πετυχαίνει το κρίσιμο γκολ στο 85ο λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1 υπέρ της ομάδας του Γκοβερίνου.

Ο διαιτητής του αγώνα, Κακριδής, διασφάλισε την ομαλή διεξαγωγή του παιχνιδιού, ενώ η νίκη αυτή ανεβάζει τον ΑΟΚ Φαλήρου ακόμη περισσότερο στον βαθμολογικό πίνακα.

ΑΟΚ Φαλήρου: Δρόσος, Ανδρέου, Γιακασίκογλου(61′ Παπαδόπουλος), Χαιρόπουλος, Καρανίκας, Αφεντόπουλος, Λιαράκης(90′ Τόλιας), Καλέντζης(57′ Λαδιάς), Νισύριος(46′ Μανουσογιαννάκης), Nikollla, Γεωργακόπουλος(46′ Χαντζής).

ΑΕ Χαραυγή: Συρίγος, Γεροπαναγιώτης(79′ Γαβαλάς), Κασδοβασίλης, Αβράμης, Παπανικολάου, Σαλάτας, Γιαλίδης, Σερμάδι, Γκανίδης, Ηλιόπουλος, Σιφνάκης.