Το Καραϊσκάκη φοράει απόψε τα γιορτινά του ο κόσμος αρχίζει να γεμίζει σιγά σιγά το γήπεδο και η Θύρα 7 σχεδόν είναι γεμάτη με φωνές Ολυμπιακός Ολυμπιακός

Πριν από λίγο τα Μάτριξ του Καραϊσκάκη έπαιξαν το βίντεο που εύχονταν όλοι οι συμπαίκτες του Κώστα Φορτουνη καλή ανάρρωση και γρήγορα να γυρίσει πιο δυνατός

Συνεχίζεται η προσέλευση του κόσμου στο γήπεδο.

Oι  ομάδες βρίσκονται στα αποδυτήρια.

Τα καπνογόνα είναι δεν αφήνουν να αρχίσει το παιχνίδι δεν βλέπουμε τίποτα στο γήπεδο θα περιμένουμε να καθαρίσει η ατμόσφαιρα

1′ Άρχισε το παιχνίδι

2 Στην επίθεση οι Άγγλοι

3′ ΓΚΟΛ 1-0 ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

Ο Γιώργος Μασούρας με βολίδα από κόρνερ του Βαλμπουενα ανοίγει το σκορ στο 3 λεπτό

7 Κόρνερ ο Ολυμπιακός

7′ ΓΚΟΛ 2-0 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ο Σεμεδο κερδίζει την κεφαλιά και ο Γκερέρο σ βάζει το δεύτερο Γκολ 2-0

12′ Με εξαίρεση τα δύο γκολ, οι ερυθρόλευκοι προσπαθούν να κρατήσουν ψηλά την άμυνά τους και να πιέσουν ψηλά τη Νότιγχαμ, που μέχρι στιγμής δεν έχει απειλήσει.

16′ Εξαιρετική αντεπίθεση για τον Ολυμπιακό. Στο φινάλε της, ο Ποντένσε έσπασε στον Ομάρ, όμως οι αμυντικοί της Νότιγχαμ απομάκρυναν.

17 Η Νότιγχαμ μετα το 2ο γκολ προσπαθεί να επιτεθεί αλλά ο Ολυμπιακός σε μια αντεπίθεση έχασε μια ευκαιρία

21′ Μακρινό σουτ του Μπουχαλάκη, η μπάλα πέρασε άουτ.

25 Κόρνερ η Νότιγχαμ πέρασε ανεκμετάλλευτο αφού ο Αβραάμ απομάκρυνε και πήρε και το επιθετικό φάουλ.
29′ Δεν έχει ιδιαίτερο ρυθμό το ματς.
32΄ΓΚΟΛ 3-0 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Γκολ για τον Ολυμπιακό με βολίδα του Γκερέρο στο 32 λεπτό από κόρνερ 3-0
34 Σουτ του Μασούρα άουτ
35′ Ο Μασούρας, ο οποίος είναι πολύ κινητικός, έκλεψε ψηλά την μπάλα, τελείωσε μόνος τη φάση με σουτ το οποίο έφυγε άουτ, αλλά πήρε και ζεστό χειροκρότημα από την κερκίδα.
37′ Ωραία προσπάθεια και του Σεμέδο στην άμυνα, που βγήκε μπροστά στον Όσμπορν και δεν τον άφησε να γίνει απειλητικός.
38′ Πρώτη τελική για τη Νότιγχαμ. Μακρινό σουτ του Τιάγκο Σίλβα, η μπάλα έφυγε άουτ.
40′ Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Τσιμίκα, ο Βαλμπουενά έκοψε στον Μασούρα που έπιασε το σουτ αλλά ο αμυντικός της Νότιγχαμ έδιωξε. Στη συνέχεια της φάσης ο Γκερέρο έπιασε το σουτ κι έστειλε την μπάλα άουτ.
41 Διπλή ευκαιρία έχασε ο Ολυμπιακός από σέντρα το Τσιμικα ο Βαλμπουενα έστειλε την μπάλα μέσα από τη γραμμή απέκρουσε ο Άγγλος αμυντικός ο Ευάγγελου λέει παίζεται νέο σουτ του Μασούρα ΣΥΡΙΖΑ άουτ
43′ Νέα καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Φαλτσαριστό σουτ του Βαλμπουενά, έδιωξε εντυπωσιακά ο Μούριτς.
45′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά, μπλόκαρε ο Μούριτς.
45′ Τέλος πρώτου ημιχρόνου
Έληξε το ημίχρονο η εικόνα του Ολυμπιακού πάρα πολύ καλή έβαλε τρία γκολ και ένα τέταρτο που δεν μέτρησε από τον Βαλμπουενα.
Ο Γκερέρο φέτος θα διαπρέψει θα είναι η χρονιά του .Μεγάλη η ποιότητα του Βαλμπουενα . Και στην άμυνα ένας παγκόσμιος στόπερ Σεμεδο να μην περνάει τίποτα με παρτενέρ ένα Αβραάμ από τα παλιά ταχύτατος όπως ήταν σαν να μην έφυγε ποτέ. Όλοι οι παίκτες είναι διακριθέντες με πρώτους Βαλμπουενα και Σεμεδο .
Ο Ολυμπιακός δεν κινδύνεψε σε κανένα λεπτό από την Νότιγχαμ Φόρεστ τεράστια η διαφορά ποιότητος των ομάδων με πρώτον τον Ολυμπιακό σε κατοχή με 3 γκολ και πολλές ακόμα ευκαιρίες θα συνεχίσουμε με το Β μέρος
Έχουμε και δύο αλλαγές των Άγγλων στο 45 ‘
Αλλαγή για τον Ολυμπιακό την θέση του Μποχαλακη κ Καμαρά στο 45′
46′ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
48′ Αδύναμη κεφαλιά του Αβραάμ ύστερα από σέντρα του Βαλμπουενά, μπλόκαρε εύκολα ο Παντιλίμον.
51 ευκαιρία το Γκερέρο από πάσα το ΒΑΛΜΠΟΥΕΝΑ
Έχει πιάσει και βροχή πλέον
58 Φοβερή απόκρουση το Σεμεδο με Ψαλιδακι
60 Τραυματισμός το Τσιμικα ελαφρώς
63′ Αλλαγές για τη Νότιγχαμ. Κας, Ντόουσον και Ρόμπινσον εκτός. Στις θέσεις τους οι Νταρίκβα, Μιλόσεβιτς και Ριμπέιρο
63′ Κίτρινη κάρτα στον Αμεόμπι.
Ετοιμάζει αλλαγές και ο Μαρτίνς
67′ Κάρτα στο Σεμεδο από μαρκάρισμα
68 Αλλαγές για τον Ολυμπιακό μπήκαν Μπρούνο και Ελ Αραμπι στις θέσεις των Μασούρα Γκερέρο
71 Αλλαγές για τον Ολυμπιακό στο  Μπα και Τοροσίδης στις θέσεις των Σεμεδο ΕΛΑΜΠΝΤΕΛΑΟΥΙ
Έχει πέσει ο Ρυθμός του παιχνιδιού αρκετά πολλές αλλαγές βέβαια είναι και το σκορ 3-0
77 Μεγάλη ευκαιρία η Νότιγχαμ με το Lolley στο 76 απέκρουσε ο Σα
78′ Νέα φάση για τη Νότιγχαμ. Ο Μιλόσεβιτς βρήκε την μπάλα ύστερα από κόρνερ και την έστειλε δίπλα απ’ την εστία.
79  δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό μπήκαν Κούτρης Ρατζελοβιτς στις θέσεις των ΤΣΙΜΙΚΑ ΒΑΛΜΠΟΥΕΝΑ

’82’ Ωραία προσπάθεια του Ελ Αραμπί ύστερα από πέρασμα του Ραντζέλοβιτς. Κέρδισε κόρνερ ο Ολυμπιακός.

81′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ανδρούτος αντί του Γκιγιέρμε και ο Ντουρμισάι αντί του Ποντένσε.

81‘ Ο Λόλεϊ αντί του Ρίτσαρντσον.
84 Στο 84 ο Τσολάκης παίρνει την θέση του Σα
85′ Αλλαγή για τη Νότιγχαμ. Στη θέση του Όσμπορν πέρασε ο Γουοκερ.
90′ Καλή στιγμή για τη Νότιγχαμ. Σωτήρια προβολή του Τοροσίδη προ του Αμεόμπι.
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις
Λήξη του αγώνος
Ο Γιώργος Μασούρας (2’) και ο Γκερέρο (7’, 32′) πέτυχαν τα γκολ στην πρόβα τζενεράλε του Ολυμπιακού