Λευκή ισοπαλία στο Αιγάλεω-Νίκη Βόλου.

Στο πρώτο μέρος η Νίκη μπήκε καλύτερα και απείλησε στο 10′ με τον Γκαρσία με την μπάλα να καταλήγει στην αγκαλιά του Σικαλιά.

Η ομάδα του Στάικου Βεργέτη συνέχισε να πιέζει και πέντε λεπτά μετά ο Κρουθ υποδέχτηκε την μπάλα μετά από κοντινή εκτέλεση κόρνερ αλλά το σουτ του πέρασε αρκετά μέτρα άουτ.

Στο 25′ ο Μέτσε κινήθηκε κάθετα προς την αντίπαλη περιοχή, σούταρε με δύναμη χωρίς όμως η προσπάθεια του να βρει στόχο.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού το Αιγάλεω πάτησε την περιοχή των κυανόλευκων.

Ο Αναστασίου σέντραρε από τα αριστερά, οι αμυντικοί της Νίκης δεν κατάφεραν να απομακρύνουν με τον Μπαρμπαρούση να πιάνει το γυριστό σουτ, στέλνοντας την μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Περιστερίδη.

Στο δεύτερο ημίχρονο η πρώτη καλή στιγμή ήρθε από πλευράς Νίκης Βόλου με τον Κρουθ να εκτελεί απευθείας φάουλ από καλό σημείο με την μπάλα να καταλήγει εκτός στόχου.

Στο 57′ το Αιγάλεω απάντησε με τον Χαντί να σουτάρει μετά από ατομική προσπάθεια χωρίς όμως να απειλήσει με αξιώσεις τον Περιστερίδη.

Στα τελευταία λεπτά και με τις συνεχόμενες αλλαγές από τις δύο ομάδες ο ρυθμός έπεσε με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να βρουν τη μία φάση που θα τους χαρίσει το τρίποντο.

Στο 75′ η Νίκη έχασε τεράστια ευκαιρία για να μπει μπροστά στο σκορ, καθώς μετά από εξαιρετική σέντρα του Μπόσιο ο Κρουθ πήρε την κεφαλιά με την μπάλα να περνάει δίπλα από το δοκάρι του Σικαλιά.

Πέντε λεπτά μετά νέα τεράστια ευκαιρία για τους Βολιώτες με τον γκολκίπερ του Σίτι να λέει “όχι” σε καρφωτή κεφαλιά του Αλιατίδη από την “καρδιά” της περιοχής.

Το ματς ολοκληρώθηκε χωρίς κάποια άλλη καλή στιγμή μπροστά από τις δύο εστίες, με το 0-0 να μένει μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα του Κατόπη.

Αιγάλεω (Χαραλαμπίδης): Σικαλιάς, Μαγκάκης, Αναστασίου, Παπανικόλας, Οικονομόπουλος (66′ Τσίτσαρης), Βλάχος, Μαχαίρας, Σταματάκης (57′ Γουερέ), Μπαρμπαρούσης, Χαντί, Τσιλιγκίρης.

Νίκη Βόλου (Βεργέτης): Περιστερίδης, Τσιμπούκας, Αλιατίδης, Πολίμος (66′ Σαλαμούρας), Καλουτσικίδης, Μπόσιο, Λούκας Γκαρσία (46′ Αργύρης), Μέτσε, Κρουθ, Ροχάνο, Τζοβάρας (46′ Γκονζάλες).