Κυριακάκης: ”Πήραμε δυστυχώς ότι αξίζαμε”

Με άδεια χέρια γύρισε απο την παραλία της Καλλιθέας, ο Ηρακλής Νικαίας, καθώς γνώρισε ήττα-πισιωγύρισμα απο τον ΑΟΚ Φαλήρου με σκορ 3-2 για την 21η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β’ Πειραιά.

Οι φιλοξενούμενοι, έχασαν χρυσή ευκαιρία να αποσπαστούν ακόμη περισσότερο απο την πέμπτη θέση, και έτσι έμειναν στους 42 βαθμούς, με τον ΑΟΚ επίσης να στρογγυλοκάθεται σε θέση πλέι οφ με αυτή την νίκη, φτάνοντας στους 38 βαθμούς.Οι Νικάιωτες μπήκαν δυνατά και προηγήθηκαν μόλις στο 10′ με τον Χατζηλιά.

Ο Χαιρούλα έφερε το παιχνίδι στα ίσα στο 25′, αλλά η ομάδα του Ηρακλή έφυγε για την ανάπαυλα μπροστά στο σκορ, με δεύτερο προσωπικό τέρμα του Χατζηλιά στο 40′.

Είκοσι λεπτά πριν τις καθυστερήσεις, οι γηπεδούχοι βρήκαν τρόπο να ξανα ισοφαρίσουν, αυτή τη φορά με τον Σταμούλη, με την ανατροπή να γίνεται στο 85′ με τον Γιάνκο.

Ο τεχνικός του γηραιού, Π.Κυριακάκης, κράτησε μόνο το 1ο ημίχρονο, καθώς στο 2ο ισχυρίστηκε οτι οι παίκτες του δεν κατεβήκανε ποτέ: