Κυριακάκης: ”Ηταν μια κακή μέρα στην δουλειά, μετά το 60′ καταρρεύσαμε”

Βαριά ήττα υπέστη στην Σαλαμίνα, ο Ηρακλής Νικαίας απο τον ανώτερα Αίαντα, με σκορ 5-1, για την 4η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α’ κατηγορίας Πειραιά.

Μέχρι τα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου ο γηραιός στεκόταν αξιοπρεπώς, αλλά μόλις οι κυανόλευκοι άνοιξαν το σκορ με τον Βασιλάκη στο 56′, υπήρξε μια ανεξήγητη καθίζηση.

Ο Γεωργιάδης σε διάστημα τεσσάρων λεπτών (62′-66′) πέτυχε δυο τέρματα, κάνοντας το 3-0.

Ο Μπόγρης για τους Νικαιώτες, μείωσε σε 3-1 στο 79′, αλλά ο Χίσα πέτυχε ακόμα ενα τέρμα για την ομάδα του νησιού.

Το τελικό 5-1 διαμόρφωσε ο Γεωργιάδης στο 89′, φτάνοντας σε χατ-τρικ.

Ο τεχνικός του Ηρακλή, Παναγιώτης Κυριακάκης, δεν μένει σε αυτό το παιχνίδι, τονίζοντας:

”Μπορώ να πω οτι ήταν μια κακή μέρα στην δουλειά που λένε.

Μέχρι το 60′ είμασταν σε μια ισορροπία, αλλά μετά για κάποιο λόγο καταρρεύσαμε.

Αντιμετωπίσαμε μια πάρα πολύ καλή ομάδα.

Δεν έχουμε την πολυτέλεια να μείνουμε εδώ.

Ενας αγώνας ήταν, πέρασε, μέσα στην εβδομάδα πρέπει να δουλέψουμε και να δούμε τι φταίει.