Κυριακάκης: ”Επιβεβαιώσαμε την εξαιρετική περίοδο που διανύουμε”

Στη πρώτη τριάδα της βαθμολογίας του 2ου ομίλου της Β’ Πειραιά (και στο +3 απο τον Αστέρα, εδραιώνεται ο Ηρακλής Νικαίας, μετά την μεγάλη του νίκη επι της πρωτοπόρου Νίκης Ρέντη με 2-1, και πάει φουλαρισμένος στα μπαράζ ανόδου, τρεις αγωνιστικές πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας.

Η ομάδα του Π.Κυριακάκη πατούσε στο γήπεδο καλύτερα, και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 30′ με τον Βλαχουτσάκο.

Λίγο πριν το τέλος του 45λεπτου, ο διαιτητής Μπεσίρης, σήκωσε θύελλα διαμαρτυριών στον πάγκο του γηραιού, αλλά και του γηπέδου δίνοντας πέναλτι, για την Νίκη.

Ο Σταθελάκης ανέλαβε την εκτέλεση για το 1-1.

Στην συνέχεια, στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι προσπαθούσαν να απειλήσουν μόνο με στημένες φάσεις, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Ετσι στο 85ο λεπτό, ο Αγουρσαλίδης επέστρεψε δυναμικά, μετά απο απουσία εβδομάδων, και σκόραρε, ξεσπώντας σε πανηγυρισμούς μαζί με τους συμπάικτες του.

Ο κόουτς του γηραιού, Παναγιώτης Κυριακάκης, δήλωσε μετά την λήξη του αγώνα:

”Eίμασταν πάρα πολύ καλοί και αποφασισμένοι.

Πήραμε το τρίποντο, επιβεβαιώνοντας την εξαιρετική περίοδο που διανύουμε.

Η μόνη πηγή απειλής της ομάδας της Νίκης ήταν με στημένα, με την άμυνα μας να είναι σε πολύ καλή μέρα.

Οσον αφορά το πέναλτι, είναι ανύπαρκτο, με τον διαιτητή να το δίνει σε ένα πολύ κομβικό σημείο του παιχνιδιού”.