Κυριακάκης: ”Μπήκαμε νωθρά, βγάλαμε αντίδραση”

Παιχνίδι για γερά νεύρα έγινε εχθές στο ”Π.Νικολαίδης” της Νίκαιας, όπου ο γηπεδούχος Ηρακλής ”ίδρωσε” αλλά επικράτησε της Καστέλλας με 3-2, για την 3η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας.

Οι φιλοξενούμενοι όμως τα έδωσαν όλα, και κατάφεραν να σοκάρουν τον γηραιό στο 35′ με δράστη τον Καρατσομπανάκης.

Ο Ηρακλής κατάφερε όμως να βγάλει αντίδραση πριν την ανάπαυλα, όταν πέντε λεπτά μετά, έφερε το ματς στα ίσια με τον Χάιδο.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 62′, ο Νταούτι έδωσε προβάδισμα στους Νικαιώτες για πρώτη φορά στο παιχνίδι.

Στο 80′, οι γηπεδούχοι κερδίσαν πέναλτι με τον Μαριόλη, και έτσι ο Συμιγδάλας ανέλαβε την εκτέλεση νικώντας απο τα 11 βήματα τον Χαραλαμπίδη, δίνοντας μια ηρεμία στην ομάδα του.

Τελικά η ομάδα της Καστέλλας δεν τα παράτησε και ανέβασε την αγωνία στο κατακόρυφο μέχρι το τέλος, με τον Πάσα στο 85′ να μειώνει σε 3-2.