Κύπελλο Πειραιά : Πυθαγόρας – Νέοι Δραπετσώνας  0-3. (ΒΙΝΤΕΟ-ΦΩΤΟ)

Θετικά ξεκίνησαν οι επίσημες υποχρεώσεις της ομάδας των Νέων Δραπετσώνας καθώς αντιμετώπισαν στο γήπεδο Περάματος τον τοπικό Πυθαγόρα για τον θεσμό του Κυπέλλου Πειραιά.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν σχετικά ισορροπημένο με τις δυο ομάδες να έχουν και από ένα δοκάρι.

Η ομάδα των Νέων Δραπετσώνας κατάφερε να διασπάσει την καλά οργανωμένη άμυνα του Πυθαγόρα στο 25 λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του τσελεπη Νάσου.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 63 λεπτό διπλασίασε τα τέρματα της με τον οστά χασαν μετα  την πάσα του Τσελεπη Σπύρου στο κλέψιμο που έκανε σε αμυντικό.

Στο 72 λεπτό η ομάδα των Νέων έχασε και πέναλτι με τον χασαν, για να έρθει το 83 λεπτό και μετα την κάθετη πάσα του Καρπούζη ο Τσελεπής Νάσος αφού πέρασε και τον τερματοφύλακα  διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα , διαμορφώνοντας το τελικό 0-3.