Κύπελλο Αργολίδας: ΜΠΟΥΜΠΟΥΛΙΝΑ – ΚΟΥΤΣΟΠΟΔΙ 2 – 1. (O Τερματοφύλακας έπιανε τα άπιαστα.)

Σε νέα αρκετά ενδιαφέρον παιχνίδι που κράτησε το ενδιαφέρον των φιλάθλων έως το τέλος του αγώνα, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο πρώτο δεκάλεπτο με ωραίο γκολ σε μια ξαφνική αντεπίθεση, που έβγαλε τον επιθετικό της αντιπάλου ομάδας τετ α τετ με τον τερματοφύλακα , τον οποίο πλασάρισε με σχετική ευκολία.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο αρχηγός Θεοδόσης Βιγκλιαρης με ένα φοβερό αριστερό σουτ βολέ έξω από την περιοχή ξετίναξε τα δίκτυα του ήρωα τερματοφύλακα που είχε πραγματοποιήσει απίθανες αποκρούσεις έως εκείνη τη στιγμή αλλά και καθ’ολη τη διάρκεια του αγώνα.

Η συνεχής πίεση λίγο αργότερα έφερε και το δεύτερο γκολ της Μπουμπουλινας, που πέτυχε ο Παναγιώτης Μητσης με έξυπνο σουτ πλασέ λίγο μέσα από την γραμμή της μεγάλης περιοχής.

Το σκορ θα μπορούσε να ήταν πολύ μεγαλύτερο όμως ο αντίπαλος τερματοφύλακας έπιανε τα άπιαστα.
Έτσι η Μπουμπουλινα πέτυχε την δεύτερη της νίκη στο Κύπελλο Αργολίδας.

Συγχαρητήρια σε ολα τα παιδιά και τον προπονητή μας Άγγελο Ζουμπουλάκη που αγωνιστικέ σε όλο τον αγώνα.
Ευχαριστούμε πολύ τους φιλάθλους μας για την υποστήριξή τους.