Κούσης: ”Σημαντική νίκη εκτός έδρας για μας”

Νίκη 3ης θέσης επι ενός άμεσου αντιπάλου τους, και μάλιστα εκτός έδρας, πέτυχαν οι Νέοι Δραπετσώνας, επικρατώντας στο Μοσχάτο επι της γηπεδούχου Αναγέννησης με σκορ 1-3.

Οι πορτοκαλί μετά απο αυτή την νίκη την προσπέρασαν στην βαθμολογία του 2ου ομίλου, έχοντας δυο πόντους παραπάνω (28 έναντι 26), επιβεβαιώνοντας την εξαιρετική χρονιά που διανύουν με τον Γιάννη Κούση στον πάγκο.

Ο Χασάν ήταν αυτός που έβαλε μπροστά την ομάδα του στο 15′, για να απαντήσουν οι Μοσχατιώτες με απευθείας χτύπημα φάουλ του Τόττη στο 40′.

Στο δεύτερο μέρος, οι Νέοι προηγήθηκαν ξανά στο 50′ με αυτογκολ, και έδωσαν την χαριστική βολή με τον Γιακουμάκη στο 70ο λεπτό.

Ο νεαρός κοούτς όπου φεύγει για την σχολή προπονητικής uefa B, αυτή τη βδομάδα στο Ηράκλειο της Κρήτης (13-19 Γενάρη Α’ φάση), δήλωσε:

”Ηταν το τελευταίο ματς του Α΄γύρου και απέναντι σε εναν δυνατό αντίπαλο εκτός έδρας.

Παρουσιαστήκαμε αρκετά σοβαροί στο παιχνίδι και ανταποκριθήκαμε πλήρως στις απαιτήσεις του.

Προηγηθήκαμε αρκετά νωρίς αλλά είχαμε σήμερα αρκετά κενά διαστήματα με αποτέλεσμα να ισοφαριστούμε απο ενα απευθείας φάουλ.

Στο Β’ μέρος ήμασταν καλύτεροι και δίκαια φτάσαμε στην επικράτηση.

Μας βοήθησαν πολύ και οι αλλαγές που κάναμε αλλά και το γεγονός οτι προηγήθηκαμε με την έναρξη του β’ ημιχρόνου απο ενα αυτογκολ.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την νίκη που μας φέρνει μόνους στην 3η θέση στο τέλος του γύρου.

Ευχαριστούμε την Αναγέννηση Μοσχάτου για την φιλοξενία και τους ευχόμαστε καλή συνέχεια στο Πρωτάθλημα”.