Κούσης: ”Μέχρι το 75′ ήμασταν μέσα στο παιχνίδι”

Πάλεψαν με νύχια και με δόντια οι Νέοι Δραπετσώνας κόντρα στον πιο ποιοτικό και πρωτοπόρο Ηφαιστο Νικαίας (όπου έχει το απόλυτο των νικών), αλλά γνωρίσανε την ήττα με 5-2, σκορ που δεν αντικατοπτίζει την εικόνα των γηπεδούχων, για την 9η ημέρα της Β’ κατηγορίας.

Μέχρι το 75ο λεπτό ο ιστορικός σύλλογος κοίταζε ίσο προς ίσο την ομάδα των Νικαιωτών.

Ο Κρίστο άνοιξε το σκορ για λογαριασμό του Ηφαίστου στο 15ο λεπτό, αλλά η απάντηση ήταν άμεση για την ομάδα του κ.Κούση που ισοφάρισε με τον Χασάν δυο λεπτά αργότερα.

Το ”ζουμί” της αναμέτρησης που έγειρε την πλάστιγγα για τους φιλοξενούμενους ήταν στο 50΄όταν ο διαιτητής έδειξε την δεύτερη κίτρινη κάρτα στο Φίτσο, με αποτέλεσμα η ομάδα της Δραπετσώνας να μείνει με παίκτη λιγότερο, και σαν να μην έφτανε αυτό ο Κρίστο με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην ίδια φάση έβαλε μπροστά την ομάδα του.

Ο Καμαρά με την συμπλήρωση μιας ώρας έκανε το 3-1, αλλά αυτό δεν έριξε την ψυχολογία των Νέων, όπου μείωσαν στο 75′ με πέναλτι του Χασάν, όντας ακόμα μέσα στο ματς.

Τελικά το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Χανιώτης με δυο γκολ, εκμεταλλεύοντας τους κενούς χώρους στην άμυνα των πορτοκαλί.