Κουσης: ”Mας άφησε μια πικρία το αποτέλεσμα όπως εξελίχθηκε το ματς’

Ενα ματς το οποίο τα είχε όλα στο ΑΓΕΤ Χαραυγής, με αποβολές και πολλά τέρματα, η τοπική ομάδα και ο Ατρόμητος Πειραιά, αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2, με τους γηπεδούχους να μένουν στα τέσσερα πρώτα παιχνίδια χωρίς νίκη, για τον 2ο όμιλο της Α’ ΕΠΣΠ.

Η ομάδα του Γ.Κούση μπήκε πολύ δυνατά με αποτέλεσμα να προηγηθεί στο 11′ με τον Τσαλίκη μετά από ωραία ενέργεια του Φασιλή, ενώ ο Τσαλίκης έχασε μεγάλη ευκαιρία για το 2-0 λίγα λεπτά μετά σημαδεύοντας το δοκάρι.

Λίγο πριν πάνε οι δυο ομάδες στα αποδυτήρια, οι πρωτοπόροι του ομίλου έφεραν το ματς στα ίσα με σκόρερ τον Μιρντίτα.

Το παιχνίδι είχε πολύ ζουμί στην συνέχεια, με τον Γρούνη στο 68′ να βάζει την ομάδα του ξανά μπροστά στο σκορ, με όμορφη λόμπα, αφού είχε προηγηθεί μια εκπληκτική ενέργεια του Φασιλή.

Μερικά λεπτά μετά, ο σκόρερ αποβλήθηκε για εξύβριση, μαζί με τον Παπαδόπουλο των Καμινιωτών με 2η κίτρινη, με τις δυο ομάδες να μένουν με δέκα παίκτες για την συνέχεια.

Ο Γεωργίου στο 81′ έδωσε τελικά τον βαθμό στους κυανόλευκους, ενώ μέχρι το τέλος άλλος ενας παίκτης αποβλήθηκε απο την πλευρά της Χαραυγής, με τον Ιωάννου να αντικρίζει στις καθυστερήσεις 2η κίτρινη κάρτα.

Ο προπονητής των ερυθρόλευκων, Γιάννης Κούσης

”Πιστεύω το οριακό σημείο του παιχνιδιού ήταν η αμέσως επόμενη φάση που με τους ίδιους πρωταγωνιστές το τελείωμα του Τσαλίκη βρήκε το οριζόντιο δοκάρι.

Θα υπήρχε άλλη εξέλιξη του παιχνιδιού πιστεύω αν γινόταν το 2-0.

Δώσαμε πολλά φάουλ και πολλά κόρνερ στην αντίπαλη ομάδα και στο 40′ από μια στατική φάση δεχτήκαμε το 1-1.

Στα επόμενα λεπτά αφού το σκορ ήταν 2-1 υπέρ μας, δέχθηκαν κόκκινη Γρούνης και Παπαδόπουλος και μείναμε με 10 αμφότεροι και σε μια ανύποπτη φάση δεχθήκαμε την ισοφάριση.

Μας αφήνει μια πικρία ότι προηγηθήκαμε 2 φορές και δε πήραμε το 3ποντο.

Αλλά πλέον δεν μπορούμε να κοιτάζουμε το ματς τελείωσε και επικεντρωνόμαστε στην Τετάρτη που παίζουμε για το θεσμό του Κυπέλλου.

Καλή συνέχεια στον Ατρόμητο Πειραιά”.

Χαραυγή: Ξιφογιαννάκης, Χουριέτ, Λίτσας, Σιδηρόπουλος, Σκορδίλης, Αβανίδης, Γαβαλάς(46’ Ιωάννου), Μουρελάτος, Τσαλίκης(78’ Κούβαρης), Γρούνης, Φασιλής(91’ Σαρίγιαννης).

Ατρόμητος Π.: Παπαδόπουλος Κ., Παπαδόπουλος Δ., Κεσανίδης(28’ λ.τρ. Τιπέλης), Σαουλιάς, Γεωργίου, Αυτζής, Τζωρτζάτος(74’ Μητρόπουλος), Λουβής, Μιρντίτα, Κοντάκος, Μουρτζάκης.