Κούσης: ”Κρατάμε μόνο τη πρόκριση”

Στις 16 καλύτερες ομάδες του Κυπέλλου Πειραιά, πέρασε η ομάδα της Χαραυγής, κάνοντας εντυπωσιακό πέρασμα απο το ”Γ.Βάζος” της Δραπετσώνας, με 3-0 επι των Νέων.

Η ομάδα του κ.Κούση επιβλήθηκε πιο δύσκολα απο οσο δείχνει το τελικό σκορ.

Ο Λίτσας έδειξε το δρόμο στους συμπαίκτες του, κάνοντας το 0-1 στο 51′.

Ο Μουρελάτος διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων στο 70ο λεπτό, με τον Φασιλή στο 83′ να τελειώνει την υπόθεση πρόκριση οριστικά.

Αναλυτικά τα όσα μας είπε ο νεαρός τεχνικός:

”Κερδίσαμε δίκαια τον αντίπαλο και περάσαμε στους 16 του θεσμού, αυτός ήταν ο στόχος μας πριν ξεκινήσει το ματς και συγχαρητήρια στους παίκτες μου για αυτό.

Όμως σε ότι αφορά το αγωνιστικό μας πρόσωπο δεν παρουσιαστήκαμε καλοί ειδικά στο 1ο ημίχρονο.

Σε αυτό ίσως οφείλεται και το γεγονός ότι έχουμε παίξει σε 7 μέρες 3 ματς και κάπου υπάρχει μια δικαιολογία όσον αφορά τη κούραση των παιδιών.

Ήδη από χτες κοιτάμε πως θα παρουσιαστούμε έτοιμοι για το ματς της Κυριακής με την Ένωση Μαύρου Αετού/Ολυμπιάδας”.