Κούσης: ”Τα συγχαρητήρια ανήκουν στο συνεργάτη μου και στους παίχτες εξ ολοκλήρου”

Την δεύτερη σερί του νίκη και την επιστροφή τους στην 3η θέση της βαθμολογίας, πανηγύρισαν οι Νέοι Δραπετσώνας.

Οι πορτοκαλί έκαμψαν την αντίσταση του Πειραικού με σκορ 3-0, στο ”Γ.Βάζος” φτάνοντας παράλληλα στους 31 βαθμούς, συνεχίζοντας να βρίσκονται στην πρώτη 3αδα του 2ου ομίλου της Β’ Πειραιά, μετά απο 14 αγώνες.

Οι γηπεδούχοι που κατέβηκαν χωρίς τον Γιάννη Κούση στον πάγκο, και με τον συνεργάτη του κ.Παπαγεωργίου, άνοιξαν το σκορ μόλις στο 10′ με εκτέλεση φάουλ του Γιακουμάκη.

Στα πρώτα λεπτά του δεύτερου 45λέπτου, καθάρισαν την υπόθεση νίκη με τον Χασάν στο 50′, και με τον Μπεκιράι πέντε λεπτά αργότερα να δίνει την χαριστική βολή στην ομάδα του Πειραιά με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Ο νεαρός τεχνικός των Νέων, είπε:

”Καθώς έλειπα στο Ηράκλειο την ομάδα κουμάνταρε ο συνεργάτης μου Παναγιώτης Παπαγεωργίου και του αξίζουν συγχαρητήρια όπως και στους παίκτες μου που είναι οι απόλυτοι πρωταγωνιστές.

Ήμασταν σοβαροί και κερδίσαμε δίκαια σήμερα.

Συνεχίζουμε με τον ίδιο ζήλο και στα υπόλοιπα ματς για το στόχο μας.

Ακολουθεί ματς με τη Σπίθα το οποίο το κερδίζουμε στα χαρτιά 3-0, και έτσι είναι ευκαιρία για μας για περισσότερη δουλειά”.