Κούσης: ”Δυστυχώς δεν πήραμε αυτό που δικαιούμασταν”

Φανταστικό παιχνίδι με τεράστιο σασπένς και ανατροπές έγινε στο ”Γ.Βάζος” της Δραπετσώνας, όπου οι γηπεδούχοι Νέοι, παρότι έμειναν και πάλι αήττητοι έμειναν στο εκπληκτικό 3-3 με τον Αστέρα Νικαίας, στην 6η στροφή του Πρωταθλήματος της Β’ Πειραιά.

Ο Γιακουμάκης στο 44′ άνοιξε το σκορ σε κομβικό σημείο για την ομάδα του κ.Κούση, κάνοντας το 1-0.

Στο δεύτερο μέρος, οι Νικαίωτες, μπήκαν πιο αποφασισμένοι, φτάνοντας στην ισοφάριση με τον Καφαταρίδη στο 56′.

Ο Γιακουμάκης τέσσερα λεπτά μετά, έφερε πάλι τους ”πορτοκαλί” σε θέση οδηγού, πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα για το 2-1.

Ο Αστέρας όμως δεν πτοήθηκε, που πάλι με τον Καφαταρίδη στο 63′, ξαναέφερε στην μπίλια της ισοπαλίας το παιχνίδι.

Τίποτα όμως δεν είχε τελείωσει, με τους κυανόλευκους να φτάνουν στην απόλυτη ανατροπή με το πέναλτι του Ορμενάι στο 73′.

Το παιχνίδι δεν έλεγε να τελειώσει, με τον σύλλογο της Δραπετσώνας να ”απαντάει” αμέσως με τον Μπάκουλη για το 3-3.

Κανείς δεν προμήνυε όμως οτι αυτή η εξέλιξη θα είχε και άλλη αγωνία και για τις δυο ομάδες, αφούοι γηπεδούχοι έχασαν πέναλτι στις καθυστερήσεις.

Ο τεχνικός των Νέων, Γιάννης Κούσης, δεν είναι ευχαριστημένος απο το αποτέλεσμα με τον τρόπο που ήρθε, αλλά δεν αρνήθηκε οτι έγινε ενα εκπληκτικό ματς:

”Δυστυχώς δεν πήραμε αυτό που δικαιούμασταν.

Είμασταν καλύτεροι αλλά έτσι είναι το ποδόσφαιρο.

Εγινε ενα εξαιρετικό παιχνίδι.

Δεχτήκαμε γκολ απο στατικές φάσεις, αλλά και απο την ικανότητα των αντιπάλων σε αυτό.