Κοσκινάς: ”Μέχρι την στιγμή που ισοφαρίσαμε, τους κοιτάξαμε στα μάτια”

Για μια περίπου ώρα κοίταξε στα μάτια ο Ολυμπιακός Κερατσινίου τον πιο ποιοτικό Ηφαιστο, για την 13η στροφή της Β’ Πειραιά.

Η ομάδα του κ.Κοσκινά, κατάφερε και έβαλε δύσκολα στους Νικαιώτες, οι οποίοι βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με τον Σιδηρόπουλο στο 24′.

Στην συνέχεια έχασαν την ευκαιρία να ”καθαρίσουν” την υπόθεση νίκη στο τέλος του πρώτου 45λεπτου, με τον Βάσιο να χάνει πέναλτι.

Οι ερυθρόλευκοι ρίσκαραν στην αρχή του ημιχρόνου και δικαιώθηκαν, ισοφαρίζοντας στο 52′ με τον Μπακάλη.

Σε αυτό το σημείο η ομάδα του Ηφαίστου, ”θορυβήθηκε” και κατάφερε στην πρώτη σημαντική επόμενη φάση της να ξανά περάσει μπροστά στο σκορ με τον Λάλα στο 57′.

Απο κει και πέρα οι γηπεδούχοι ”λύθηκαν” και με όπλο την ποιότητα τους και την αποτελεσματικότητα του (βοήθησαν και πολλά αμυντικά ατομικά λάθη που έκαναν οι Κερατσινιώτες) συνέχιζαν να σκοράρουν.

Ο Καμαρά στο 61′ και ο Σιδηρόπουλος στο 70′ καθάρισαν το παιχνίδι, με τον Γκιόκα να διαμορφώνει το τελικό 5-1 στο 77ο λεπτό.