Κόκκοτος: ”Το ευτυχές γεγονός είναι οτι όλα τα τέρματα τα πετύχαν παιδιά κάτω των 20”

Φρέσκος και ωραίος εμφανίστηκε εχθές ο Καραβάς, στην έδρα του συντρίβοντας την καλή ομάδα της ΑΕ Περάματος με σκορ 5-0, για την 23η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α’ Πειραιά.

Ηταν ενα δυνατό παιχνίδι, με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με λευκή ισοπαλία, χωρίς να χρειαστεί να συγκρατήσουμε κάτι συγκεκριμένο, πλην το δοκάρι του Παυλόπουλου στο 27′.

Το ζουμί ήταν στο β’ μέρος για την ομάδα του Π.Κόκκοτου, όπου έδωσε παράσταση για ένα ρόλο.

Στο 52′ ο Καββαδίας, άνοιξε το σκορ για τους κυανόλευκους, με τον Χονδρουδάκη πέντε λεπτά αργότερα να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του.

Το φρένο δεν πατήθηκε στην συνέχεια, με τον Μπάρκα στο 66′ να κάνει το 3-0.

Δεν πρόλαβε να περάσει ενα λεπτό και ο ΑΟΚ, συνέχιζε να πιέζει και να έχει δεύτερο δοκάρι με τον Καββαδία.

Ο Μπιλίμπασι είχε άλλο ένα στο 78′, αλλά οι Μιρντίτα και Ντρούγκα στο τελευταίο πεντάλεπτο της κανονικής διάρκειας, πρόσθεσαν άλλα δυο τέρματα για το τελικό 5-0.

Οι κιτρινόμαυροι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Μελά στο 87′ με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Ο τεχνικός του Καραβά Παύλος Κόκκοτος, δεν μπορούσε παρά να είναι ικανοποιημένος λέγοντας μόνο:

”Το ευτυχές γεγονός είναι οτι όλα τα τέρματα τα πετύχαν παιδιά κάτω των 20.