Κίτρινο ματς ανάμεσα σε Αργοναύτη και Φαληρικό με τελικό σκορ 3-0 (video photo)

Ματς με πολλές εντάσεις τόσο εντός όσο και εκτός γηπέδου πραγματοποιήθηκε ανάμεσα στον πρωτοπόρο Αργοναύτη και τον ουραγό Φαληρικό στο Πέραμα, με τους γηπεδούχους να επικρατούν άνετα 3-0.

Το ματς ήταν σκληρό με τους διαιτητές να έχουν μεγάλο έργο μπροστά τους και να το φέρνουν τελικά εις πέρας, μοιράζοντας πάμπολλες κίτρινες κάρτες στους παίκτες των δύο ομάδων και επιβάλλοντας την τάξη εντός των ποδοσφαιρικών γραμμών.

Οι γηπεδούχοι πρωταγωνιστές, οι οποίοι διατηρούν μια αήττητη πορεία στο πρωτάθλημα, άνοιξαν το σκορ στο 10′ λεπτό, με τον Ράμα να ευστοχεί από την άσπρη βούλα. Ο Φαληρικός, παρότι ενθουσιώδης, δεν μπόρεσε να ανταποκριθεί αποτελεσματικά.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Αργοναύτης αυξησε το προβάδισμά του με τον Τσέλα να πετυχαίνει το δεύτερο γκολ της ομάδας στο 52′. Οι προσπάθειες του Φαληρικού να ανατρέψει την κατάσταση δεν απέδωσαν, και το τρίτο γκολ του Αργοναύτη ήρθε στο 77′ με τον Βοσινάκη να επισφραγίζει τη νίκη.

Και στα δύο ημίχρονα ο Αργοναύτης ήταν πιο δραστήριος, μην καταφέρνοντας παρ’ολ’αυτά να μεταφράσει σε γκολ όλες τις ευκαιρίες του, που ήταν πραγματικά πολλές και κλασικές. Από την άλλη οι παίκτες του Φαληρικού έπαιξαν με πάθος αλλά εκτός από ελάχιστες εξαιρέσεις δεν κατάφεραν να απειλήσουν ή να αγχώσουν έστω και προσωρινά τους γηπεδούχους.

Η φωνητική συμμετοχή του πλήθους που παρακολουθούσε από τις κερκίδες ήταν εμφανής από το πρώτο εως το τελευταίο λεπτό και για τις δύο ομάδες.

Γκολ: Ράμα (10′), Τσέλα (52′), Βοσινάκης (77′)

Διαιτητές: Κωνσταντόπουλος Κ., Βουτσάς Δ., Παρισσόπουλος Χ.

Αργοναύτης: Αθανασίου, Κατσουρής(46′ Ματάι), Χωριάτης, Νταβέλης(85′ Χουλάκης), Κοντόπουλος(65′ Μπαχ), Μιφτάρι, Γλύκας, Ξυπολητάς, Τσέλα(65′ Βοσινάκης), Ράμα, Ζόνγκα(90′ Τσούλι).
Φαληρικός: Πολάτος, Καλούδης(30′ Παληκαράς), Παπαδόπουλος(67′ Καρλερίδης), Σίσκοβ, Γκέκα(75′ Τσούπι), Χίντα, Σορώτος(46′ Λούλης), Πατρινόπουλος, Τόσκας, Δούκας, Κίτσος(46′ Κατσίφης).