Κηφισιά-Πανιώνιος 4-2: Από την κόλαση στον παράδεισο!

Μεγάλη πρόκριση πανηγύρισε σήμερα το απόγευμα η Κηφισιά, επικρατώντας με 4-2 του Πανιωνίου στο Ζηρίνειο για τη φάση των ”32” του Κυπέλλου ΕΠΣΑ.

Οι Νεοσμυρνιώτες ξεκίνησαν ιδανικά το παιχνίδι, παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ με τον Δρίτσα μόλις στο 1ο λεπτό, ενώ στο 24ο λεπτό ο Ζαμάνης διαμόρφωσε το 0-2.

Οι γηπεδούχοι δεν παρέδωσαν τα όπλα, μειώνοντας στο σκορ 5 λεπτά αργότερα με τον Ζέλο.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ένα δεκάλεπτο ήταν αρκετό για να φέρει η Κηφισιά τούμπα το παιχνίδι.

Πιο συγκεκριμένα, στο 62ο λεπτό ο Δανέλλης με φανταστικό σουτ έφερε το παιχνίδι στα ίσα, με τον Παυλάκη να κάνει την μεγάλη ανατροπή στο 65′.

Ο θρίαμβος ολοκληρώθηκε στο 70ο λεπτό, με τον Ρέντζη να κάνει γκολ τη σέντρα του Κοντογιάννη.

Κηφισιά (Νίκος Κούστας): Αντωνόπουλος, Σιμάκου, Διονέλλης, Κουτσογκίλας Ερ., Παπαγγελής (25′ Τζέλη), Τόσκα (46 Παυλάκης), Ρέντζης, Γκότοβος (77′ Μαμιδάκης), Τεττέι, Ζέλο (46′ Κοντογιάννης), Θέος (46′ Παπασάββας).

Πανιώνιος (Δημήτρης Κοροπούλης): Αυγερινός, Τριάντης, Κούτρας (72 Πίσπας) Καραβίδης, Τσαπατσάρης, Κουτσάκης, Ζαμάνης, Παπαδόπουλος (63′ Τσιούρης), Λιούμης (72 Ψυχάς), Νίνο (46 Προι), Δρίτσας (63 Αργυρίου).