Κηφισιά-Εθνικός 0-1: Διπλό ελπίδας!

Νίκη που τον βάζει για τα καλά στο κόλπο της παραμονής πέτυχε ο Εθνικός, επικρατώντας με 0-1 στο Ζηρίνειο της Κηφισιάς, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λαζαρίδη στο 44ο λεπτό.

Η ομάδα του Μουράτ Σεροπιάν κατέθεσε μεγάλη προσπάθεια για να πάρει αυτή τη μεγάλη νίκη, κάτι το οποίο πέτυχε, δίνοντας χαρά στους φιλάθλους του Εθνικού που βρίσκονταν στο γήπεδο.

Οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το παιχνίδι με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Παυλάκη στις καθυστερήσεις του αγώνα με δεύτερη κίτρινη.

Πλέον ο Εθνικός βρίσκεται στο -3 από τη ζώνη της παραμονής (έχει 25 βαθμούς), όπου βρίσκεται το Κερατσίνι το οποίο ηττήθηκε από την Καλλιθέα με 2-1.

Από την άλλη πλευρά, η Κηφισιά βρίσκεται στην 6η θέση με 33 βαθμούς, αγνοώντας τη νίκη για τρίτο σερί παιχνίδι.

Κηφισιά (Νίκος Κούστας): Μιχελής, Παπαγγέλης (67′ Κοντογιάννης), Έσλερ, Τεγούσης, Μκρτσιαν, Τζέλι, Ρεντζής (59′ Γκούμας), Μπελέρης, Βέρμπης, Πρίτσας (87′ Βλάχος), Παυλάκης.

Εθνικός Πειραιά (Μουράτ Σεροπιάν): Πάντος, Νταούλιας, Σκεντεράι (94′ Πολίτης), Ευαγγέλου, Μουσταφίδης, Πεχλιβανίδης (91′ Πετρόπουλος), Γκέτσι, Παυλής, Τριμμάτης, Λαζαρίδης (81′ Τσιάβος), Τσιντώνης.