Κερατσίνι-Πανθηραϊκός 0-0: Κουλούρια και… χαμός για τη παραμονή!

Ισοπαλία με 0-0 απέσπασε το Κερατσίνι από τον Πανθηραϊκό, σ΄ ένα αποτέλεσμα που δεν βολεύει καθόλου τους γηπεδούχους, καθώς βρίσκεται έναν βαθμό από τη ζώνη του υποβιβασμού και τον Εθνικό.

Από την άλλη οι γηπεδούχοι βρίσκονται σε καλύτερη μοίρα, καθώς είναι στην 6η θέση με 34 βαθμούς.

Το παιχνίδι

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγώνα, έχοντας δοκάρι μόλις στο 4ο λεπτό, έπειτα από προσπάθεια του Καραγιάννη.

Το Κερατσίνι σταδιακά ισορρόπησε την αναμέτρηση, ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο, χάνοντας ευκαιρίες με πρωταγωνιστές τους Ντρμίσι, Στρίγγα και Κόστα.

Στα τελευταία λεπτά του αγώνα, το Κερατσίνι πίεσε για το πολυπόθητο γκολ, δίχως όμως επιτυχία. Σημαντικό παράγοντα έπαιξε η αποτελεσματική άμυνα του Πανθηραϊκού που κράτησε το μηδέν σε όλο το παιχνίδι.

ΑΠΟ Κερατσίνι (Βαγγέλης Σταυρακόπουλος) Κούμπουλα, Γκουριώτης, Μηλιώτης, Ροκάκη, Καλιακούδας (74′ Νικολέτος) Χαρίτος, Χατζησοφρωνίου, Ντιρμίσι (83′ Γκόγκα) ), Μπεσού (88’Αγγελάκης), Κόστα, Καρέλλης (43′ Στρίγγας).

Πανθηραϊκός (Μανώλης Παπαματθαιάκης) Ντούνης, Τσόπελας, Μπιμπίλι, Λούκας, Χούσα, Κόντι (78′ Περιάλης), Παληγεώργος  (90+1′ Λαμπρόπουλος),Κορακιανίτης (87′ Ντούνιας), Βαλαβανόπουλος (67′ Κορέτα), Αντωνιάδης, Παπασάββας.