Καραβάς-Κερατσίνι 2-0: Ιστορική νίκη!

Μεγάλη ημέρα η χθεσινή για τον Καραβά. Η ομάδα από τον Πειραιά κέρδισε με 2-0 το Κερατσίνι στη Νίκαια και πήρε την πρώτη του νίκη στη Γ’ Εθνική για πρώτη φορά στην ιστορία του.

Η ιστορία του αγώνα διαμορφώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Σελμανάι στο 61ο λεπτό να κάνει το 1-0, πετυχαίνοντας μάλιστα το πρώτο γκολ για τον Καραβά στην Γ’ Εθνική.

Το τελικό 2-0 έγινε από τον Κορακιανίτη στο 84′, κλειδώνοντας αυτήν την ιστορική νίκη.

ΑΟ Καραβάς (Γιώργος Αντωνόπουλος): Λέτσο, Μουρελάτος, Μύρκος, Μπαβέλης(76’ Στρέφι), Τσακίρης(16’Κιάφα), Λίτσι, Νικολόπουλος, Παπασπύρος(59’ Σελμανάι), Ντάφλας, Ατματσίδης, Κορακιανίτης.

Κερατσίνι (Μηνάς Χατζηαντωνίου): Κουμπούλα, Γκουριώτης, Μιχαλάς(71’ Κανταράς), Καρδάμης, Αγγελάκης, Σπανός(71’ Μπάτσι), Μέλλης(57’ Μπρούσος), Ροκάκης, Λέγγα, Στρίγγας, Σάμαρης(49’ Κουρκούτης).