Καραβάς-Δίας Κορυδαλλού 2-0: Νίκη και… συνεχίζει το κυνήγι!

Τη νίκη με 2-0 πήρε ο Καραβάς, απέναντι στον Δία Κορυδαλλού στο ”Σταύρος Μελισσουργός”, στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι της αναβληθείσας 15ης αγωνιστικής.

Η ομάδα του Λευτέρη Βασιλειάδη, εκμεταλλεύτηκε τη γκέλα του Αμπελακιακού κόντρα στους Νέους Ευγενείας (0-0) και απομακρύνθηκε στους 6 βαθμούς από την ομάδα της Σαλαμίνας (49 έναντι 43), ενώ παράλληλα βρίσκεται στο -2 από τον Αία Σαλαμίνας.

Στην αντίπερα όχθη, οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν στην 5η θέση με 28 βαθμούς, έχοντας όμως συγκάτοικο αυτή τη φορά, που είναι ο ΑΟ Χαλκηδών.

Το παιχνίδι

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Καραβάς είχε σωρεία ευκαιριών για να ανοίξει το σκορ, αλλά το δοκάρι του το αρνήθηκε 3 φορές!

Στο 11ο λεπτό, ο Σαπαλίδης έπιασε τη κεφαλιά, με τη μπάλα όμως να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 34ο λεπτό, σε φάση διαρκείας, ο Σελμανάι έκανε το σουτ, σημαδεύοντας και πάλι το δοκάρι του Ροβάτσου, ενώ στη συνέχεια της φάσης, ο Σαπαλίδης έπιασε εκ νέου το σουτ, σημαδεύοντας για δεύτερη φορά το δοκάρι!

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Καραβάς ήταν πιο αποτελεσματικός, ανοίγοντας το σκορ στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, με εύστοχο πλασέ του Κοττάκη.

Στο 78ο λεπτό του αγώνα, ο Δίας έμεινε με 10 ποδοσφαιριστές, λόγω αποβολής του Αλτσαντζή με δεύτερη κίτρινη.

Ο Καραβάς κλείδωσε τη νίκη με διαγώνιο σουτ του Σαπαλίδη στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΑΟ Καραβάς (Λευτέρης Βασιλειάδης): Μώτος, Κερίμ, Ξενιτόπουλος, Καρακώστας, Νικολακόπουλος, Χονδρουδάκης, Κοττάκης, Χατζάκης (80’ Λίτσι ) , Σαπαλίδης, Ράμα (83’ Ζαχαράτος, 93’ λ.τρ. Σαμλίδης ) . Σελμανάι (75΄Ρηγούτσος).

Δίας Κορυδαλλού (Γιάννης Μανδρέκας) : Ροβάτσος, Καφταντζής (65’ Τσέρος) , Υφαντίδης, Πηλίδης, Μέξης, Πούλιας, Ντριζάρι (85’ Φαράζογλου) Χαρατσάρης (89’ Θωμάκος) Σαλής, Αλτσαντζής, Μυριλάκος, (74’ Λαλαΐτης).