Καραβάς-Ακράτητος 2-0: Ο Νικολόπουλος τον κράτησε στη Γ’ Εθνική!

Με δύο γκολ του Βαγγέλη Νικολόπουλου, ο Καραβάς επικράτησε του Ακράτητου με 2-0 για την 10η αγωνιστική του 8ου ομίλου της Γ’ Εθνικής και θα βρίσκεται εκτός συγκλονιστικού απροόπτου στην κατηγορία και τη νέα αγωνιστική σεζόν.

Το συγκρότημα του Γιώργου Αντωνόπουλου άνοιξε το σκορ στο 21ο λεπτό με εύστοχο πλασέ από τον Νικολόπουλο.

Ο επιθετικός του Καραβά πέτυχε και δεύτερο τέρμα στον αγώνα στο 81ο λεπτό με σουτ μέσα στην περιοχή. Μεγάλη ευθύνη φέρνει ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων Μουζάκης.

Ο Καραβάς αντιμετωπίζει την επόμενη αγωνιστική τον Πανελευσινιακό εκτός έδρας και αν πάρει κάποιο αποτέλεσμα θα παραμείνει και μαθηματικά στην κατηγορία.

Αν χάσει θα πρέπει να υπάρξει συνδυασμός αποτελεσμάτων για να υποβιβαστεί. Θα πρέπει να κερδίσει αρχικά το Κερατσίνι και ο Ακράτηος. Μάλιστα, ο Ακράτητος θα πρέπει να κερδίσει τον Αιολικό με μεγάλη διαφορά τερμάτων, όπως επίσης να χάσει ο Καραβάς με μεγάλη διαφορά τερμάτων, πράγμα το οποίο είναι εξαιρετικά δύσκολο, μιας και ο Αιολικός δεν είναι αδιάφορος βαθμολογικά.

ΑΟ Καραβάς (Γιώργος Αντωνόπουλος) Κασωτάκης, Πάππος, Μύρκος, Δουμουράς, Ροκάι, Ντάφλας, Μπιλίμπασι (61′ Μπεσού), Παπασπύρος (87′ Τσίνα), Κώστας (87′ Αποστολίδης), Ατματσίδης (90+1 Μελάς), Νικολόπουλος (90+1 Μήτσης).

Ακράτητος (Παναγιώτης Λουμάκης) Μουζάκης, Καριατλής, Λίτσης, Μιχαηλίδης, Δαούτης, Αμπάρα (52′ Ζιβάνοβιτς), Κοντιζάς, Τσαπούρας (52′ Χριστόπουλος), Ρεμούνδος (75′ Νικολάου), Τσιγγόπουλος (52′ Κατσιούλης), Μιχάλης (74′ Πρίντεζης).