Καραβάς-Αίας Σαλαμίνας 2-2: Ό,τι έφτιαξε στο πρώτο, το χάλασε στο δεύτερο (vids)

Ισόπαλο με 2-2 ολοκληρώθηκε το Πειραιώτικο ντέρμπι της 4ης αγωνιστικής του 6ου ομίλου της Γ’ Εθνικής ανάμεσα σε Καραβά και Αία Σαλαμίνας. Η ομάδα του Βασίλη Σπάθα είχε θέσει ισχυρές βάσεις για νίκη στο πρώτο ημίχρονο μιας και βρισκόταν με 2-0 μπροστά. Οι φιλοξενούμενοι όμως είχαν τα αποθέματα να αντιδράσουν και να πάρουν έναν σημαντικό βαθμό με βάση και τη θέση όπου βρίσκονται στο πρωτάθλημα.

Στο πρώτο ημίχρονο κεντρικό πρόσωπο ήταν ο Μαρούδας. Ο ποδοσφαιριστής του Καραβά πέτυχε και τα 2 γκολ της ομάδας του μέσα σε 20 λεπτά. Το 1-0 στο 20ο λεπτό με πλασέ.

Το 2-0 έγινε στο 39ο λεπτό με ωραίο γυριστό σουτ.

Στην επανάληψη ο Αίας αφυπνίστηκε και μάλιστα στο πρώτο τέταρτο είχε ήδη επιτύχει να φέρει το ματς στα ίσα.

Στο 53ο λεπτό ο Ραχήμ μείωσε το σκορ σε 2-1 και στο 60′ ο Σαρηγιάννης έκανε το 2-2 σώζοντας έτσι τον βαθμό. Θυμίζουμε πως ο Αίας δεν έχει κάνει ακόμα νίκη στα τρία πρώτα του παιχνίδια έχοντας απολογισμό δύο ισοπαλίες και μία ήττα.

ΚΑΡΑΒΑΣ (Βασίλης Σπάθας): Κούτσικος, Κανελλόπουλος (73′ Καρυτινός), Τσίνας, Φιαμέγκος, Βλάχος, Λάμπρου, Ψυχογιός, Παπαθανασίου, Μαρούδας, Νικολόπουλος (90′ Ρηγούτσος), Νέρες (64′ Αμαραντίδης).

ΑΙΑΣ (Δημήτρης Καλύκας): Καρνέσης, Τζαφέρι, Λιάτος (59 Μπέκος), Νόνης (59′ Λεσάι), Μπανούσης, Ζαφειρίδης, Λέκκας, Κατίδης, Ζότο (52′ Σαρηγιάννης), Ραχίμ (84 Ντίας), Βύρης.