Καλαιτζής: ”Σε δεύτερη μοίρα το αποτέλεσμα, το μυαλό μας στον Μίτρε”

Τον βαθμό της ισοπαλίας με σκορ 1-1 μοιράστηκαν στο Δημοτικό στάδιο της Νίκαιας, Λέοντες Καμινίων και ΑΟΚ Φαλήρου, για την 15η ημέρα του Πρωταθλήματος της Β’ Πειραιά.

Ο ΑΟΚ πήρε έναν βαθμό που μπορεί να του δώσει ώθηση για την συνέχεια, με την ομάδα του Γιάννη Καλαιτζή να παραμένει οριακά (και σε 3η ισοβαθμία) πάνω απο τα πλέι άουτ του 1ου ομίλου.

Οι γηπεδούχοι πήραν πέναλτι στο 20ο λεπτό, με τον Μπαλτιμά να νικιέται απο τον Ζήνδρο.

Τον αγώνα επισκίασε τρία λεπτά αργότερα ο σοβαρός τραυματισμός του Μίτρε για την ομάδα των Καμινίων, παθαίνοντας εξάρθρωση στον αγκώνα, με τον παίκτη να μεταφέρεται στο νοσοκομείο για περαιτέρω εξετάσεις.

Στην συνέχεια, οι Φαληριώτες και συγκεκριμένα στο 42′ με δράστη τον Ανεστίδη.

Οι Λέοντες έφεραν το παιχνίδι στα ίσια στα πρώτα λεπτά του 2ου μέρους με τον Γκλίνα, σκορ που έμελλε να είναι και το τελικό.