Καλαιτζής: ”Προσωπικά είμαι απογοητευμένος από τις αποφάσεις του διαιτητή”

Δεν τα κατάφεραν οι Λέοντες Καμινίων στην έδρα του, λυγίζοντας απο τους πιο έμπειρους Φιλάθλους με σκορ 1-0, για την 17η αγωνιστική της Β’ Πειραιά, με τους γηπεδούχους να φωνάζουν για την διαιτητική τριάδα.

Η ομάδα των Καμινίων, παρέμεινε πάνω απο την ζώνη των πλέι άουτ (αφού έχασε και ο Αργοναύτης) και στην τελική ευθεία αναμένονται να σπάσουν καρδιές.

Στο 32′ οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι ύστερα απο υπόδειξη του κ.Παρισσόπουλο (φωνάζουν έντονα οι Λέοντες για αυτή την απόφαση) με τον Μαθιουδάκη όμως απο τα έντεκα βήματα να στέλνει την μπάλα άουτ.

Τελικά δυο λεπτά μετά ο Σίντρε με κεφαλιά, άνοιξε το σκορ.

Ο σκόρερ του μοναδικού τέρματος, έχασε και το δεύτερο πέναλτι της ομάδας του στο 55′, στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι, διπλασιάζοντας τα στο 80ο λεπτό.

”Προσωπικά είμαι απογοητευμένος από τις αποφάσεις του διαιτητή.

Ο τεχνικός των Καμινιωτών, Γιάννης Καλαιτζής τα έβαλε κυρίως με τις αποφάσεις των διαιτητών μετά το τέλος του ματς:

Τα κριτήρια που σφύριξε δεν ήταν τα ίδια για τις δυο ομάδες .

Ο αντίπαλος πήρε 2 πέναλτι.

Εμείς σε αντίστοιχη φάση μέσα στην περιοχή δεν πήραμε τίποτα..

Μάλιστα μας ακυρώθηκε και γκολ στο 1-0 ως οφσάιντ.

Στο πρώτο ημίχρονο ο αντίπαλος είχε την υπέροχη, στο δεύτερο ημίχρονο βγάλαμε αντίδραση αλλά δεν καταφέραμε να πετύχουμε τέρμα”.