Καλαιτζής: ”Ηταν ενα παιχνίδι που το θέλαμε πολύ”

Ευρεία νίκη πέτυχαν οι Λέοντες Καμινίων πριν τις γιορτές, παίρνοντας πολύ σημαντική νίκη επι του ΑΟ Πειραιά με 4-0, για την 11η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β’ κατηγορίας.

Η ομάδα του κ.Καλαιτζή ευτύχησε να προηγηθεί στο 23′ με εκτέλεση πέναλτι του Παπαφώτη, αλλά λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες, πράγμα που έγειρε την πλάστιγγα υπέρ της ομάδας των Καμινίων.

Ετσι, στο 2ο μέρος ο Μίτρε επιβεβαίωσε το αριθμητικό πλεονέκτημα της ομάδας στο 55′, διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του.

Ο ίδιος πάικτης δέκα λεπτά μετά, έκανε το 3-0 με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, με τον Στάκα στο 85ο λεπτό να τελείωνει εντυπωσιακά το παιχνίδι.

Με αυτό το αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι, προσπέρασαν τους σημερινούς τους αντιπάλους, φτάνοντας στους 9 πόντους.