Ηττήθηκε στην Πάτρα ο Ιωνικός, 1-0 από την Παναχαϊκή (vids)

Την φιλική ήττα με 1-0 γνώρισε ο Ιωνικός από την Παναχαϊκή, χάρη στο γκολ του Χρήστου Αραβίδη στο 35ο λεπτό.

Ο Ιωνικός ξεκίνησε καλύτερα στο παιχνίδι, χάνοντας δύο σημαντικές ευκαιρίες με πρωταγωνιστές τους Ρόλε και Κάστρο στο 16′ και 18′ αντίστοιχα.

Σταδιακά η Παναχαϊκή ανέβηκε στο γήπεδο, κάνοντας μία καλή στιγμή με τον Μπάτροβιτς στο 28ο λεπτό, προτού έρθει το 1-0 για την ομάδα της Πάτρας.

Ο Παπαδόπουλος έκανε την κίνηση στη περιοχή, έκανε το γύρισμα για τον Αραβίδη, ο οποίος με σουτ νίκησε τον Γκίνη, ανοίγοντας το σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε με τον Ιωνικό να μένει με 10 ποδοσφαιριστές, λόγω δεύτερης κίτρινης του Σίνγκ στο 56ο λεπτό.

Η Παναχαϊκή θα μπορούσε να κάνει 2 τα τέρματά της, αλλά το σουτ του Μπελεζάκη στο 83ο λεπτό σταμάτησε στο δοκάρι.

Παναχαϊκή (Δημήτρης Ελευθερόπουλος):  Κολοβούρης, Πάνος, Σταμόπουλος, Μαρκοπουλιώτης, Πατάπης (61′ Λαρέα), Μουστακόπουλος, Ανάκογλου, (Μπελεζάκης 77′), Μπάτροβιτς (61′ Κουσκουνάς), Τσερούτι (46′ Μασούρας), Παπαδόπουλος (57′ Αργυρόπουλος), Αραβίδης.

Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Γκίνης, Μουστάκης, Σινγκ, Φαζός (74’ Κύργιας), Φουρλάνος (46’ Τσιριγώτης), Τιεντσέ (46’ Κόρμπος), Γκίνο (46’ Γκοτσούλιας), Ρόλε (91’ Αλεξανδράκης), Κουϊρουκίδης (91’ Λεουνάκης), Μάναλης, Κάστρο (60’ Βλάχος).