Ηττα σοκ για Θησέα

Ηττα σοκ υπέστη ο αποδεκατισμένος Θησέας στο ”Γ.Βάζος” της Δραπετσώνας απο το ουραγό μέχρι πρότινος Νέο Ικόνιο, για τον 2ο όμιλο της Β’ κατηγορίας, γνωρίζοντας την μάλιστα με το βαρύ 4-1.

Η ομάδα του Νίκου Γαντζάκη, απλά τώρα θα κοιτάξει στις επόμενες αγωνιστικές να εξασφαλίσει και μαθηματικά την απευθείας παραμονή, πέφτοντας μια θέση κάτω, αφού ο Ολυμπιακός Κερατσινίου κέρδισε τον Παντζιτζιφιακό.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπαρδή στο 28′, αλλά η προσφυγική ομάδα του Περάματος στο δεύτερο μέρος, ”τούμπαρε” την κατάσταση, ισοφαρίζοντας αρχικά με τον Λεμοντζή στο 60′.

Δύο λεπτά αργότερα, δεν άργησε να γίνει η ανατροπή εναντίον ενός Θησέα που φαίνεται οτι δεν μπήκε ποτέ στο δεύτερο, με δράστη τον Λαδίκο.

Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο Λεμοντζής, ο οποίος πέτυχε άλλα δυο τέρματα στο 67′ και στο 70′, φτάνοντας στο χατ-τρικ αλλά και σε μια σπουδαία ανατροπή σε δέκα μόλις λεπτά.