Ήττα-μαχαιριά στο 91′ για τον Περαμαϊκό στην Κρήτη

Σε έναν αγώνα που εξελίχθηκε σε έναν επιθετικό πόλεμο, η Επισκοπή κατάφερε να κερδίσει τον Περαμαϊκό με 1-0, σημειώνοντας το γκολ της νίκης στο 91ο λεπτό.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με αμφίρροπο παιχνίδι, και αμφότερες οι ομάδες διεκδίκησαν την κατοχή και τον έλεγχο του παιχνιδιού. Στο 18ο λεπτό, μια σέντρα από τον Λίμα βρήκε τον Χάιδο που προσπάθησε μια κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε έξω από τα δίχτυα. Στο 22ο λεπτό, το σουτ του Δωματά δεν ήταν αρκετά δυνατό, και ο τερματοφύλακας Θεολόγης μπλοκάρει.

Το δεύτερο μισό του αγώνα ξεκίνησε με τον ίδιο ρυθμό και τις δύο ομάδες να επιδιώκουν το γκολ. Στο 46ο λεπτό, ένα δυνατό σουτ από τον Ντότη δοκίμασε τον τερματοφύλακα, ο οποίος μπλοκάρει με δυσκολία. Στο 65ο λεπτό, ο Κοντάκος προσπάθησε με ένα γυριστό σουτ από το φάουλ του Γκίνο, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ ελάχιστα.

Στο 75ο λεπτό, ο Λίμα επιχείρησε ένα φοβερό σουτ από την περιοχή, αλλά ο Θεολόγης, που βρισκόταν σε ιδανική μέρα, με μεγάλη δυσκολία το απέκρουσε .

Το ματς κρίθηκε στο 91ο λεπτό όταν ο Λίμα έστειλε μια σέντρα και ο Μουτζούρης πήδηξε ψηλά για μια καρφωτή διαγώνια κεφαλιά που έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, αφήνοντας τον Θεολόγη ανήμπορο να αντιδράσει.

Διαιτητές: Μισαηλίδης Β., Μπιμπάκης Α., Τσαμπουράκης Γ.

Παρατηρητής: Βλάσσης Ε.

Επισκοπή (Στεφανίδης): Γιαγκιόζης, Χάιδος (80′ Μουτζούρης), Κοναγκάγια (80′ Δημητρακούδης), Μίχος, Κίτος, Δωματάς, Κάμερον (68′ Τζωρτζινάκης), Ντότης, Λίμα, Κεφαλάς, Πάτας (57′ Μέτα).

Περαμαϊκός(Σπάθας): Θεολόγης, Τσίνα, Μησσηνάς, Κορνέλιους, Βέσι, Γκίνο, Καραγιαννίδης, Λάππας, Κοντάκος, Ποσίνοβιτς, Μαχμουτάι.