Ισοπαλία οι Προοδευτικοί με την ΑΕΛ στο Καρπενήσι σκορ 2-2

Ισόπαλη αναδείχτηκε η Προοδευτική Απέναντι στην ΑΕΛ με σκορ 2-2 στο Καρπενήσι  σήμερα το απόγευμα της Κυριακής επί Ευρυτανικού εδάφους

Το τελικό 2-2 σήμανε πολλά για τον προπονητή Γιάννη Μάγγο αφού πέρασα από ένα δεύτερο τεστ το πρώτο με την ΑΕΚ και τώρα με την ΑΕΛ ώστε αποκόμισε χρήσιμα συμπεράσματα για την ομάδα και τις θέσεις των παικτών βέβαια θα ζητήσει καλύτερη αμυντική λειτουργία στο πίσω μέρος να μη δέχεται έτσι εύκολα γκολ.

Το σκορ άνοιξε για την Προοδευτική μόλις στο 5’ όταν μετά από αδράνεια της άμυνας, ο Αγγελόπουλος με κοντινή προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Η απάντηση της ΑΕΛ ήρθε στο 14’ ο Πεντρόζο με ωραίο σουτ μετά από φάση διαρκείας στη μεγάλη περιοχή του Καραργύρη έκανε το 1-1.

Λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους, στο 50’ η Προοδευτική πήρε και πάλι κεφάλι στο σκορ με σουτ του Νομικού που έκανε το 1-2.

Στο 55’, ο Κούστα με  σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, έφερε και πάλι το παιχνίδι στα ίσα.

Στο φιλικό αγωνίστηκαν με τη φανέλα της ΑΕΛ και οι υπό δοκιμή Κοσονού και Ζερεμί. Δεν έπαιξαν οι τραυματίες Ραμίρες και Πλέγας.

Οι ενδεκάδες:

ΑΕΛ (Α’ ημίχρονο): Θεοδωρόπουλος, Καλουτσικίδης, Ηλιάδης, Γκοτζαμανίδης, Κοσονού, Θωμαίδης, Μιλτιάδης, Κ. Παπαγεωργίου, Πεντρόζο, Γλυνός, Όγκμποε.

ΑΕΛ (Β’ ημίχρονο): ημίχρονο Σουλούκος, Θ. Παπαγεωργίου, Τζέρεμι, Μαξιμένκο, Γωγουβίτης, Θωμαΐδης, Μιλτιάδης, Νίνο, Τσουμάνης, Πεντρόζο, Κούστα.

Προοδευτική (Α’ ημίχρονο): Καραργύρης, Φαζός, Πατσατζόγλου, Ποτουρίδης, Μεγαρίτης, Νταβιώτης, Αγγελόπουλος, Πίσσας, Πάβλας, Ευθυμίου, Γκαργκαλατζίδης.