Ισοπαλία ο Ολυμπιακός στην πρεμιέρα Κ/19

Ισοπαλία ο Ολυμπιακός στην πρεμιέρα από τη Λαμία  δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες για  γκολ  Πρωταγωνιστές οι δύο τερματοφύλακες

Με 10 ολοκλήρωσαν το παιχνίδι οι ερυθρόλευκοι

Ισόπαλο 0-0 ολοκληρώθηκε το παιχνίδι μεταξύ των ομάδων Κ19 της Λαμίας και του Ολυμπιακού, που διεξήχθη στο Ενωσιακό γήπεδο Φθιώτιδας, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος Κ19 της Super League.

Στο πρωτάθλημα Νέων που ξεκίνησε με τη 2η αγωνιστική, οι δύο ομάδες είχαν κατά περιόδους την πρωτοβουλία των κινήσεων και έχασαν αρκετές ευκαιρίες για να σκοράρουν.

Στο πρώτο μέρος ο Ολυμπιακός είχε την κατοχή και την πρωτοβουλία των κινήσεων, έχοντας δυο καλές στιγμές με τον Καράκουτη στο 2ο λεπτό και τον Κουτσογούλα με σουτ στο 28’.

Η Λαμία από την άλλη αντιστάθηκε και είχε κι αυτή δύο πολύ καλές στιγμές, αρχικά στο 38′ όταν ο Λαμπρόπουλος έχασε τετ α τετ, το οποίο “έβγαλε” ο Παπαδούδης, ενώ στο 40′ το φάουλ του Νικολόπουλου στο πρώτο δοκάρι, έδιωξε με υπερένταση σε κόρνερ ο γκολκίπερ του Ολυμπιακού.

Στην επανάληψη ο Ολυμπιακός απείλησε στο 48′ με τον Παπαδάκο να σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής και τον Τρόπουλο να αποκρούει εντυπωσιακά.

Η συνέχεια ήταν για τη Λαμία αλλά ο Παπαδούδης φώναξε ξανά «παρών» στο 53’ βγάζοντας εντυπωσιακά στο «Γ» σουτ του Αναγνωστόπουλου πριν η μπάλα καταλήξει στο δοκάρι.

Στο 66’ ακόμα μία καλή στιγμή με το σουτ του Κεραμίδα να σταματά στον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Ο Ολυμπιακός έμεινε με παίκτη λιγότερο στο 81’ αφού ο αρχηγός του Βαγγέλης Κεραμίδας αντίκρισε για δεύτερη φορά την κίτρινη κάρτα ωστόσο συνέχισε να έχει τα ηνία του αγώνα.

Ο Προκοπίου έπιασε ωραίο σουτ που έφυγε λίγο ψηλότερα στο 84’ ενώ η μεγάλη διπλή ευκαιρία στις καθυστερήσεις με σουτ του Πατήρα αρχικά και κεφαλιά του Προκοπίου στη συνέχεια, εξουδετερώθηκε από τον Τρόπουλο.

ΛΑΜΙΑ (Παπανικολάου): Τρόπουλος, Κωστακόπουλος, Πέτρου, Σεντής, Γεωργούσης, Καλύβας, Κοντονίκος, Λαμπρόπουλος, Αναγνωστόπουλος, Νικολόπουλος, Δερματάς. Στον πάγκο: Τσεκούρας, Δαβής, Τσιχλάκης, Αλιάι, Παλάσκας, Τερζίου, Πάντος, Μαργαρίτης, Καντάς

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μαυρογενίδης): Παπαδούδης, Κεραμίδας, Χρήστου, Κατσογιάννης, Φρέρης (76’ Πατήρας), Κασέμι, Κυρσανίδης, Κουτσογούλας (61’ Άνθης), Παπαδάκος (76’ Προκοπίου), Καράκουτης (29’ Σπυριδάκης), Σταμούλης (76’ Μοίρας).