Ηρακλής Νίκαιας-ΑΣ Δραπετσώνας 2-1: Με ανατροπή το πρώτο τρίποντο

Τη πρώτη του νίκη στο νέο πρωτάθλημα πανηγύρισε ο Ηρακλής Νίκαιας. Η ομάδα του Διονύση Κατραμάδου επικράτησε της ΑΣ Δραπετσώνας με 2-1, η οποία είχε ανοίξει το σκορ με τον Αϊβαλιώτη στο 25′.

Οι γηπεδούχοι όμως βρήκαν τα αποθέματα να αντιδράσουν με πρωταγωνιστή τον Σεβάι. Ο ποδοσφαιριστής του Ηρακλή ισοφάρισε πρώτα στο 42ο λεπτό, ενώ στο 61ο λεπτό με πέναλτι πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, ανατρέποντας παράλληλα το σκορ που έμεινε μέχρι τέλους.

Ηρακλής Νίκαιας (Διονύσης Κατραμάδος): Κατσικώστας, Βατίδης(38’ Καλαϊτσίδης), Κλωντζάς, Λοκόσης, Λιαγκόζης(81’ Βαλάκος), Δρούζας, Ντομπρίν, Χριστοδούλου, Πέτσι(81’ Λουκάνι), Σεβάι, Μπόγρης.

ΑΣ Δραπετσώνας (Αριστείδης Τσαγδής): Τζιβελέκης, Χαλικιάς, Δοξακόπουλος, Καραφυλλάκης, Κασιαβός (82’ Νίκας), Σέρρι, Νικολογιάννης, Αϊβαλιώτης, Ράντος(56’ Χαλικιάς), Γιώτης (81’ Μαραγκόπουλος).

Photo Credits: ΠΟΝ Ηρακλής Νικαίας