Ηρακλής Νίκαιας-ΑΟ Καστέλλας 6-0: Παράσταση για έναν ρόλο

Με το εμφατικό 6-0 ολοκληρώθηκε η χθεσινή συνάντηση ανάμεσα σε Ηρακλή Νίκαιας και ΑΟ Καστέλλας στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι της 4ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Α’ΕΠΣΠ.

Η ομάδα του Διονύση Κατραμάδου ”καθάρισε” το παιχνίδι από το πρώτο μισάωρο, καθώς βρισκόταν ήδη 3 τέρματα μπροστά. Τον χορό των γκολ άνοιξε ο Κλώντζας στο 15ο λεπτό για να έρθουν οι Πέτσι και Μπόγρης στο 23ο και στο 27ο λεπτό αντίστοιχα να κάνουν το 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο σημειώθηκαν άλλα 3 γκολ. Στο 57ο λεπτό ο Φωτιάδης έκανε το 4-0, ενώ ο Καράμπελας στο 84ο λεπτό ανέβασε κι άλλο τον δείκτη του σκορ στο 5-0. Το τελικό 6-0 διαμόρφωσε ο Λιαγκόζης στο 85ο λεπτό.

Αξιοσημείωτο είναι πως στο συγκεκριμένο παιχνίδι υπήρξαν 6 διαφορετικοί σκόρερ. Να σημειωθεί επίσης οτι μετά και το πέρας της 4ης αγωνιστικής, η Καστέλλα διαθέτει τη δεύτερη χειρότερη άμυνα του πρωταθλήματος με 15 γκολ σε 4 παιχνίδια, 1 λιγότερο από τον Ίκαρο, τον οποίο αντιμετωπίζει ο Ηρακλής εκτός έδρας την επόμενη αγωνιστική.

Από την άλλη η Καστέλλα αντιμετωπίζει τη Νίκη Ρέντη εντός έδρας.

Ηρακλής Νίκαιας (Διονύσης Κατραμάδος): Κατσικώστας, Κλωντζάς, Βατίδης(61′ Βαλάκος), Λοκόσης, Σαπρίκης, Δρούζας(73′ Δαρδάνος), Τσιαμήτας, Χριστοδούλου(52′ Λιαγκόζης), Φωτιάδης, Πέτσι(61′ Ασπραδάκης), Μπόγρης(73′ Καράμπελας).

ΑΟ Καστέλλας: Ντάλλας(74′ Δανασής), Παπαθέου(57′ Βάιλας), Δημόπουλος(74′ Κούτσης), Χρυσάκης, Καλυβοκάς, Ορφανίδης, Καραμάνης(74′ Κλίνης), Ρετζέπη, Καγιάς, Σιδέρης, Πατρικάκος(61′ Μανώλης).