Ιωνικός Κ17-Παναθηναϊκός Κ17 1-2: ”Πράσινη” απόδραση (photo+vid)

Παρά το γεγονός οτι βρέθηκε πίσω στο σκορ, ο Ιωνικός το πάλεψε έφερε το ματς στα ίσα αλλά δεν κατάφερε να ”σπάσει” το απόλυτο του Παναθηναϊκού γνωρίζοντας εν τέλει την ήττα με 2-1 στο Παντελής Νικολαΐδης στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου της Super League Κ17.

Οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι έχουν 9 βαθμούς έχοντας 3 στα 3, άνοιξαν το σκορ με τον Ναλιτζή μετά από ασίστ του Βαγιαννίδη.

Στο 59ο λεπτό ο Ιωνικός κέρδισε πέναλτι αλλά ο Παπανικολόπουλος απέκρουσε την εκτέλεση του Διαμαντόπουλου.

Ό,τι δεν κατάφερε να κάνει ο Διαμαντόπουλος, το έκανε ο Μούσσα 3 λεπτά μετά φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα.

Ο Παναθηναϊκός όμως βρήκε τον τρόπο να πάρει και πάλι το προβάδισμα, αυτή τη φορά με σουτ από τον Νότα στο 71ο λεπτό.

Ο Ιωνικός δεν κατάφερε να βγάλει αντίδραση με το 1-2 να μένει μέχρι το τελικό σφύριγμα.

Ιωνικός: Χατσαριάν, Λεσάι, Νιτσόγλου, Ευθυμιάδης, Καραμπάγιας, Κικίδης, Διαμαντόπουλος, Φαλάδος, Ντόβας, Μούσσας, Τσινάρης.

Παναθηναϊκός: Παπανικολόπουλος, Κοκκάκης, Χασανάγκο (72′ Τόμπρας), Κάτρης, Πιτσώτης, Νικολετόπουλος, Νότας, Λάζαρης (72′ Παπατριανταφύλλου), Ναλιτζής (72′ Σταγάκης), Βαγιαννίδης (46′ Σπαθάρης), Γεωργουλάκης (63′ Ρομάνο).