Ιωνικός: Φιλική ήττα από Λεβαδειακό

Την ήττα με 3-0 γνώρισε ο Ιωνικός από τον Λεβαδειακό χθες το απόγευμα στο Δημοτικό Στάδιο Λειβαδιάς, σ’ ένα αρκετά δυνατό φιλικό στο πλαίσιο προετοιμασίας και των δύο ομάδων εν όψει της έναρξης στη Super League 2.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν νωρίς το σκορ με τον Εν’Νομό στο 3ο λεπτό με τον Νίκα να κάνει τη τελική πάσα.

Η ομάδα του Δημήτρη Σπανού δεν κατάφερε να βρει το γκολ της ισοφάρισης, παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε με κύριους εκφραστές τους Ματσούκα και Κουιρουκίδη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Λεβαδειακός έκανε το 2-0 με πλασέ του Γαϊτανίδη, ενώ το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε από τον Μαρκολίνο 7 λεπτά πριν το τέλος του 90αλέπτου. Την τελική πάσα την έκανε ο Καραμπάς ο οποίος έκανε ωραία ατομική ενέργεια προτού βγάλει την ασίστ.

Λεβαδειακός (Σωτήρης Αντωνίου): Γκέκας (46’ Stojanović)  –  Βήχος, Λιάγκας, Γαϊτανίδης (72’ Τσιώλης), Μύγας (65’ Μανιώτης), Νίκας (81’ Κυριαζής), Τσάπρας, Mejía, Μαρίνος (54’ Marcolino), Poletto (72’ Καραμπάς), N’nomo (46’ Παναγιώτου).

Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Αναγνωστόπουλος  –  Singh, Μουστάκης, Κόρμπος, Κύργιας, Φουρλάνος, Tientcheu, Βλαχομήτρος, Ματσούκας, Rolle, Castro.

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Γκίνης, Βλάχος, Φαζός, Τσιριγώτης, Γκίνο, Γκοτσούλιας, Κουιρουκίδης, Μάναλης, Furtado και Bonetti.