Ηλιούπολη-Μοσχάτο 4-1: Προηγήθηκε αλλά…

Παρά το γεγονός οτι προηγήθηκε μόλις στο πρώτο δεκάλεπτο με τον Κανελλόπουλο, το Μοσχάτο των πολλών απουσιών ηττήθηκε με 4-1 από την εξαιρετική Ηλιούπολη για την 2η αγωνιστική του 6ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Η ομάδα του Βασίλη Σπάθα πήρε το προβάδισμα στο 7ο λεπτό με κεφαλιά του Κανελλόπουλου στο πρώτο δοκάρι, μετά από σέντρα του Ζιώβα.

Οι γηπεδούχοι όμως απάντησαν γρήγορα στο γκολ του Κανελλόπουλου με τον Βινίσιους να ισοφαρίζει στο 14ο λεπτό.

Η Ηλιούπολη δεν αρκέστηκε στην ισοπαλία, πετυχαίνοντας και δεύτερο τέρμα με τον Κλιγγόπουλο μετά από αντεπίθεση στο 24ο λεπτό.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πετύχουν άλλα δύο τέρματα.

Πρώτα ο Ταβάρες με βολέ στο 63ο λεπτό και έπειτα ο Συριόπουλος στο 68ο λεπτό αντίστοιχα διαμόρφωσαν το τελικό 4-1.

Ηλιούπολη (Σωτήρης Τζουμερκιώτης): Τικταπανίδης, Πολίτης, Λεβέντης, Συριόπουλος, Αγοραστός, Κλιγγόπουλος (63’ Γλυνός), Λάμπη (76’ Αγκόλι), Γάγγος, Γεμιστός (69’ Κωτσάλας), Σόουζα, Ταβάρες (76’ Πετρόπουλος).

Μοσχάτο (Βασίλης Σπάθας): Κραβαρίτης, Σταύρου (89’ Ροκάι), Ζαχαράκης, Φιαμέγκος (71’ Βλάχος), Ιωάννου, Κωνσταντίνου, Καραλής, Ζιώβας (71’ Γκούμας), Κανελλόπουλος, Πασαλίδης (71’ Παπαδόπουλος) , Σουλελές (57’ Νιζάμης)